יום שני , 24 יוני 2024
BMW מציגה גרסת טורינג מהממת לדור החדש של M3. עוד יש תקווה. צילום: BMW

ב.מ.וו M3 טורינג מתעדכן

רוני נאק

איך שהזמן רץ וכעת BMW כבר בדור השישי של ה-M3 האייקונית. היצרנית מציגה דור רענן של M3 והוא חזק יותר, בטוח יותר, אבל גם מתקדם ורב-תכליתי מאי פעם. גרסת הסדאן היא חוליה נוספת בשושלת מפוארת אשר נמתחת כמעט לאורכם של 40 שנים. לטובת מי שלא מכיר, הדור הראשון של ה-BMW M3, שנחשף ב-1986, המשיך והפך לדגם סופר-מצליח על מסלול המירוצים ומשם גם ברחובות הערים. אז, כמו עכשיו: race on Sunday sell on Monday.

BMW כך נראה זאב בעור זאב! 530 כ"ס ו-0 זמן טעינה מ-20% ל-80%. מחריד!. צילום: BMW

 

• ב.מ.וו M3 פיק-אפ

הבשורה היא שעתה בדור הזה, ליד הב.מ.וו M3 סדאן עומדת גרסת טורינג. ה-BMW M3 Touring מחברת את תכונות הביצועים של משפחת M השרירית עם פרקטיות נוספת ויכולת נשיאת עומס מורחבת. הטורינג נהנה בלעדית מהגרסה החזקה ביותר של מנוע שישה צילינדרים הטורי עבור ה-BMW M3/M4 ומערכת ההנעה לכל הגלגלים החכמה שב.מ.וו מכנה: M xDrive. ועתה לנתון "סחי": קיפול משענות המושב האחורי מגדיל את קיבולת תא המטען מ-500 ל' למקסימום 1,510 ליטר.

BMW מציגה M3 טורינג שורה ארוכה של מערכות סיוע ובטיחות אבל גם לא מעט גודיז של חטיבת M – למען הנאתך. צילום: BMW

 

מנוע הטורבו-שש הטורי מייצר כעת הספק מרבי של 530 כ"ס (עלייה מ-510 כ"ס הקודמים) ב-6,250 סל"ד. המנוע המשודרג, המשמש גם כבסיס ליחידה המניעה את ב.מ.וו M4 GT3, מזמן את שיא המומנט שלו של 66.2 קג"מ בין 2,750 ל-5,730 סל"ד. תחום יעיל רחב ומתקתק.

ה-BMW M3 Competition Touring החדש עם M xDrive משלים את המיאוץ ל-100 קמ"ש ב-3.6 שניות – זו רק "נגיעה"  איטי יותר מגרסת הסדאן, למרות המשקל העצמי הגבוה יותר. התפוקה המוגברת של המנוע באה לידי ביטוי גם בזמנים של 0 עד 200 קמ"ש המהירים ב-0.5 שניות ל-12.4 שניות בלבד. במקומות ומדינות שבהן זה אפשרי וחוקי – כמובן!

BMW מציגה 12.4 שניות ל-200 קמ"ש, הנעה כפולה ותא מטען עצום. צילום: BMW

 

ל-BMW M3 Touring החדשה יש מהירות מרבית מוגבלת אלקטרונית של 250 קמ"ש כסטנדרט. עם זאת, במידה ותבחר חבילת M האופציונלית, נתון זה עולה ל-280 קמ"ש.

יש עוד כמובן מידע רב באשר למערכות המתלים, הבלמים, האמצעים הדינאמיים וחבילות אבזור הנוחות והבטיחות. אבל עצם העובדה שמכונית מטריפה כזו מושקת, יוצאת לכבישים ומוצעת למכירה עוד נותנת תקווה שתעשיית הרכב במערב לא תתלה את עצמה מכבל הטעינה.

BMW מציגה M3 טורינג. ביצועים של M3 ושימושיות של..טורינג. צילום: BMW

Check Also

טסלה בפינה?

סימני לחץ? טסלה שהורידה מחירים מוסיפה גם טעינה חינמית ל-20 אלף קילומטרים ללקוחות שיעזרו לה להיפטר מדגמים שבמלאי סטטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

13 − four =