יום שישי , 3 אפריל 2020
ראשי » חדשות » וידאו: סוזוקי ג'ימני כמעט מתהפך בניסוי בטיחות
זה אולי רכב השנה אבל הוא יכול להכניס אותך לצרות. סוזוקי ג'ימני החדש נכשל במבחן התחמקות ממכשול. צילום: סוזוקי
זה אולי רכב השנה אבל הוא יכול להכניס אותך לצרות. סוזוקי ג'ימני החדש נכשל במבחן התחמקות ממכשול. צילום: סוזוקי

וידאו: סוזוקי ג'ימני כמעט מתהפך בניסוי בטיחות

תומר הדר

סוזוקי ג'ימני החדש, ששיווקו – הווירטואלי – בישראל החל רק לאחרונה, לא עבר בהצלחה מלאה את ה-MOOSE TEST כך עולה מסרטון שמפרסם אתר אינטרנט ספרדי. ה-MOOSE TEST אולי פחות מוכר לישראלים – אך עבור מי שגר במדינות קרות יותר, הסכנה להתנגש באייל היא אמיתית למדי. לכן נהגה המבחן, המדמה מצב בו הרכב סוטה באופן פתאומי ושב לנתיב הנסיעה. אצלנו קוראים לזה התחמקות ממכשול.

במבחן שנערך לסוזוקי ג'ימני החדש עבר הסוזוקי את מסלול המכשולים המדמה את הסטיה מהנתיב במהירות של 76 קמ"ש, וכשל במבחן לאחר שהרכב איבד אחיזה. גם לאחר הורדת מהירות הנסיעה ל-71 קמ"ש נרשם איבוד אחיזה והג'ימי בעל צמד הסרנים החיים התעופף לו כמעט ממסלול הנסיעה. רק כאשר מהירות הנסיעה ירדה ל-68 קמ"ש, הרבה מתחת למהירות נסיעה בינעירונית הצליח הג'ימני להשלים את המבחן. על פי הבוחנים הסיבות לכשלון היו היגוי איטי אשר דורש מהנהג עבודת הגה מהירה באופן בלתי סביר וכן רמת אחיזה ירודה של הצמיגים המקוריים. התוצאה העגומה הזו מגיעה בנוסף לציון של 3 כוכבי בטיחות בלבד במבחן ריסוק NCAP. יש להדגיש כמובן שהג'ימני אינו בנוי כמכונית נוסעים – כלומר מדובר ברכב בעל שלדת סולם, מה שלא בדיוק תורם להתנהגות הכביש המהוקצעת שלו.

צפו גם בזה

סדנת שיפורי 4X4

הכירו את סדנת PREDATOR

אז אמריקה נמצאת בהסגר. ביג דיל. זה יעבור. בינתיים הנה קצת פורנו 4X4 מסדנת PREDATOR

3 comments

 1. לא קונים במחירים מופקעים! הצטרפו אלינו למחאה הגדולה במחיר הג'מני 2019
  https://www.facebook.com/groups/427717961133483/

 2. מבחנים לרכב כביש על רכב שטח
  הזויים.
  תקנו לכם מזדה 3 ותעזבו אותנו בשקט
  רוצים רכב שטח אמיתי ולא זבל מסורס

  • מגיב אנונימי יקר. יש לך את הזכות המלאה לבחור ולנסוע באיזה רכב שתרצה – גם אם הוא מסכן את החיים שלך. אבל…וידעת שיגיע ה"אבל" הזה…מכיוון שאינך היחיד על הכביש או בסביבתו הקרובה – הבחירה שלך ברכב שטח אמיתי עשויה בתנאים מסויימים לסכן אנשים אחרים. זו ההצדקה למבחן הבטיחות הנ"ל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

one × five =