יום שישי , 1 יולי 2022
ראשי » אופני הרים » בדקנו: חולצה מנדפת DOMYOS
בדקנו חולצת כושר מנדפת של DOMYOS מ-דקטלון. צילום: רוני נאק
בדקנו חולצת כושר מנדפת של DOMYOS מ-דקטלון. צילום: רוני נאק

בדקנו: חולצה מנדפת DOMYOS

רוני נאק

יש לי יחסי אהבה שנאה לחולצות מנדפות. השנאה מגיעה מזה שרובן ככולן עשויות בדים סינטטיים, ניילון, שבמזג האוויר הישראלי מחממות מאד וחונקות את הגוף וגם כי מעטות החולצות המנדפות שבניסיון שלי באמת עושות את העבודה. מצד האהבה, אותם בדים סינטטים קלים יותר במשקל, קלים לניקוי ומתייבשים מהר כשעושים הפסקה באימון.

ובכן לא כל החולצות המנדפות נבראו זהות. וכשמיששתי את החולצה של DOMYOS במדף סניף דקטלון בתל אביב – מיד הרגשתי שזו לא עוד חולצה מנדפת זיעה שגורמת לך להזיע. ובכן החולצה הזו נועדה לאימונים אירוביים מכל הסוגים. אימונים בעצימות גבוהה הדורשת תנועה של כל הגוף בכל כיוון. ככזו היא יחסית ארוכה – כדי שלא יראו לך את הפופיק אם תרים ידיים – היא עשויה מבד גמיש מאד ומחומר סינטטי אשר מרחיק זיעה מהגוף. בנוסף יש איזור רשת גדול מאד סביב בתי השחי והגב העליון – לאוורור ולסילוק זיעה מהמקומות הרגישים.

בדקנו חולצת כושר מנדפת של DOMYOS מ-דקטלון. צילום: רוני נאק
בדקנו חולצת כושר מנדפת של DOMYOS מ-דקטלון. נעימה על הגוף, מאווררת ומייבשת מהר. המחיר: 38 שקלים. צילום: רוני נאק

המבחן שלנו כלל ריצות בוקר של כ-50 דקות כל אחת, באיזור השרון בלחות גבוהה מאד – וגם כמה רכיבות שטח של כשעתיים בכל אחת באיזור בן שמן. עומס גבוה, תנועה וחיכוך וזיעה מוגברת שמכריעה כל חולצה מנדפת.

ובכן החולצה עמדה היטב במשימה. הבד הסינטטי נעים מאד למגע ומונח בנוחות על הגוף ואפילו מפרגן לגזרה. סף הרוויה של הבד היה גבוה יחסית ובריצות השלב בו החולצה כבר הייתה רטובה לגמרי היה לקראת הסוף. התנועה הרפטטיבית בריצה עלולה לגרום לחיכוכים ושפשוף של נקודות רגישות בגוף – לא נתקלנו כאן בבעיה כזו.

בדקנו חולצת כושר מנדפת של DOMYOS מ-דקטלון. צילום: רוני נאק
בדקנו חולצת כושר מנדפת של DOMYOS מ-דקטלון. המחיר: 38 שקלים. צילום: רוני נאק

אפילו שהחולצה הזו לא מיועדת ספציפית לרכיבה – מצאתי אותה אידיאלית. האוורור שלה היה נהדר בכל קטע שלא היה עליה מפרכת. גמישות הבד איפשרה רכינה נוחה על הכידון ושינוי תנוחה תוך כדי רכיבה ללא הגבלת תנועה. הבד עמד היטב בחיכוך של תיק השתיה שעל הגב – כשהביקורת היחידה היא על השרוולים שהם מעט קצרים לז'אנר האופניים. בסך הכל החולצה תפקדה מצויין גם כתחליף נוח ונעים לחולצה הרגילה שלי ממותג ביגוד רכיבה מוכר ויקר הרבה יותר. בסוף הרכיבה, בשלב הבירה לפני העמסת האופניים על הרכב – החולצה התייבשה לגמרי תוך רבע שעה.

כביסה במכונה במצב "ספורט" שזה 25 דקות על 20 מעלות ו-1000 סל"ד החזירה את החולצה למצבה המקורי. ללא אבדן צבע או גמישות של הבדים. מרשים מאד.

המחיר: 38 שקלים.

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.