יום ראשון , 5 יולי 2020
ראשי » אופני הרים » מחקר בארה"ב: אופני הרים חשמליים בריאים לכם כמו רגילים
אופני הרים חשמליים KTM
מחקר בארה"ב אופני הרים חשמליים יכניסו אתכם לכושר. צילום: תומר פדר

מחקר בארה"ב: אופני הרים חשמליים בריאים לכם כמו רגילים

רוני נאק

הגישה לאופני הרים חשמליים היא די מקוטבת. יש שגרירים – אפילו מיסיונרים – שמפיצים את הבשורה (עם או בלי התמיכה של בעלי עניין מאחריהם), ומולם יש את הרוכבים הרגילים – האנטומיים שמעקמים אפם. אישית אני לא בעד או נגד אף אחד מאלו – ומבחינתי כל עוד הרוכבים נמצאים בשטח ונהנים – המטרה הושגה. מה שכן שנוי במחלוקת היא עד כמה רכיבה על אופני הרים חשמליים היא באמת מאמץ פיזי? על השאלה הזו עונה מחקר של ד"ר קוגר הול מאוניברסיטת בריגהם יאנג שבמדינת יוטה – ארה"ב.

מחקר בארה"ב אופני הרים חשמליים יכניסו אתכם לכושר. צילום: תומר פדר

ובכן המחקר בחן את התגובה הפזיולוגית לאימון על אופני הרים חשמליים – ובאופן ממוקד יותר האם הגוף מגיב באופן דומה לרכיבה על חשמליים מול רכיבה על אופני דוושות רגילים. שאלה נוספת נוגעת לתפיסות ולדעות של רוכבי הרים מנוספים ביחס לאופני הרים חשמליים – לפני ואחרי הרכיבה עליהם.

אופן הבדיקה נעשה על ידי רכיבה על אופני הרים חשמליים תוך כדי ניטור נתוני הגוף ומילוי שאלונים לפני ואחרי הרכיבה. ולתוצאות:

דופק הלב הממוצע בעת רכיבה על EMTB עמד על 94% מממוצע הדופק של רכיבה על אופני הרים רגילים. מכן שעל פי תוצאות המחקר הזה הרכיבה על אופני הרים חשמליים השיגה את מרבית התוצאות הפיזיולוגיות מהמאמץ ואפילו עברו את הסף הביומטרי לכשר של לב/ריאה. בשורה התחתונה רכיבה על אופני הרים חשמליים תועיל לכם גם כאימון. ואם אתם סקפטיים אינכם לבד – גם הרוכבים שהשתתפו במחקר כתבו בשאלונים שלהם שהמאמץ הפיזי ברכיבה על אופני הרים חשמליים נתפס כקל עד קל מאד.

למחקר המלא – להורדת המחקר המלא

מחקר בארה"ב אופני הרים חשמליים יכניסו אתכם לכושר. צילום: תומר פדר

צפו גם בזה

רולס רויס שטח

ראלי דקאר פותח קטגוריה לקלאסיות

גרוטראלי? ראלי דקאר פותח קטגוריית קלאסיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × two =