יום חמישי , 11 אוגוסט 2022
ראשי » מגזין » יונדאי משיקה תכנית להגיש לכם מימן
יונדאי בונה על עתיד מימני במקביל לסוללות. חזון Hydrogen Wave של מימין לכולנו. צילום: יונדאי

יונדאי משיקה תכנית להגיש לכם מימן

בזמן שישבנו בארוחת החג, בקוריאה עמלה יונדאי על השלב הבא לקראת הגשמת חזונה לתחבורה נקיה מפליטת מזהמים. היא חשפה את התוכנית במצגת שבבסיסה עומדת שורה ארוכה של טכנולוגיות ומוצרים אשר ינגישו את הנעת המימן (או תאי דלק בשם החנוני יותר) לכל הסגמנטים של התחבורה ממכוניות קטנות ועד משאיות כבדות.

לפי יונדאי הדור הבא של תאי הדלק; בתפוקה של 100 קו"ט ו-200 קו"ט, עתיד להיות מושק כבר ב-2023 עם מחיר נמוך יותר ב-50% ביחס לקיים היום, מארזים קטנים יותר ב-30% וחשוב מזה תפוקה גדולה פי-2.

יונדאי בונה על עתיד מימני במקביל לסוללות. כבר על הכבישים משאית מימנית. צילום: יונדאי

עוד יעד הוא להיות קבוצת הרכב הראשונה בה כל הדגמים המסחריים יהיו רק על מימן וזאת ביעד קרוב של 2028. עוד צעד שאפתני הוא יעד מחירי הדגמים השונים יהיה זהה לזה של הדגמים החשמליים (100% חשמלי כמו איוניק 5 למשל) עד שנת 2030.

ביקרנו בבית של יונדאי

יונדאי מתכננת לא רק לשלב הנעת תאי דלק בכל קטגוריות הרכב שלה אלא ליצור שורה ארוכה של מוצרי אנרגיה מבוססי מימן לספק חשמל לבתים, בניינים ועוד כמאגר אנרגיה חופשי מרשת החשמל.

יונדאי בונה על עתיד מימני במקביל לסוללות. נגרר רובוטי למשאית. צילום: יונדאי

בין המוצרים העתידיים של הפרוייקט העצום הזה אפשר למנות סמי-טריילר אוטונומי, מכונית ספורט עם ביצועים גבוהים וכן כלי רכב יעודיים לחילוץ והצלה.

יונדאי מפתחת את טכנולוגיית תאי הדלק משנת 1998 כאשר בשנת 2013 הוצג ה-iX35 הסדרתי הראשון עם הנעת מימן. רק חמש שנים מאוחר יותר היא מציגה את NEXO המשווקת גם כיום בשווקים רבים בעולם ובשנה שעברה היא השיקה את הסמי-טריילר הראשון, XCINET ושלחה כמה משאיות לניסוי דרך לארה"ב הרבה לפני ה-SEMI של טסלה המונע בסוללות שעוד לא קיים בפועל.

יונדאי בונה על עתיד מימני במקביל לסוללות. תחנת תידלוק מימן ניידת. כמה ק"ג בודדים מספיקים למאות ק"מ של נסיעה. צילום: יונדאי

יונדאי לא עוצרת באיוניק 5 המצויינת. אלא ממשיכה כבר עכשיו בפיתוח הדור הבא של מערכות ההנעה הנקיות – לקראת חזון נקי מפליטת מזהמים בשנת 2045. יש למה לצפות.

תוכן מקודם

צפו גם בזה

DS4 החל ב-218,990 שקלים

דגם שלישי מצטרף לאולם התצוגה של מותג העילית הצרפתי DS - עם מראה ייחודי, אפשרויות להתאמה אישית ולא מעט פריטים ייחודיים ומקוריים שלא ראינו בעבר - כולל מגע אנושי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.