יום שני , 26 פברואר 2024
יונדאי רצה קדימה ומטפסת למקום השלישי בדירוג היצרניות הגדולות בעולם. צילום: יונדאי

יונדאי היא היצרנית השלישית בגודלה בעולם

רוני נאק

ענקית הרכב הקוריאנית ממשיכה לטפס בדירוג יצרניות הרכב העולמי במכירות של רכב חדש. כך עולה מסיכום המכירות של המחצית הראשונה של שנת 2022. זהו הדירוג הגבוה ביותר אליו הגיעה יונדאי במונחי נפח מכירות ולאור קשיי האספקה ומחסור בשבבים. עבור יונדאי זה דילוג של שני מיקומים בדירוג, מהמקום החמישי בו החזיקה שנים.

יונדאי שומרת על המומנטום עם דור חדש של דגמי ICE ודגמים חשמליים כו האיוניק 6 שבצילום. צילום: יונדאי

הקבוצה הכוללת את יונדאי, ג'נסיס וקיה מכרה ברחבי העולם, במחצית הראשונה של 2022, 3.3 מיליון מכוניות. מעליה בדירוג נמצאות קבוצת פולקסווגן עם 4.01 מיליון יח' וכמובן טויוטה עם 5.14 מכוניות שעלו על כבישי העולם.

מתחת ליונדאי אפשר למצוא את תלכיד רנו-ניסאן-מיצובישי שמכרה 3.14 מיליון מכוניות ובמקום החמישי סטלנטיס עם 3.03 מיליון מכירות. 

השקה מוצלחת למותג הפרמיום ג'נסיס בשוק האמריקאי. צילום: יונדאי

יונדאי מייחסת את ההצלחה והמכירות החזקות לניהול מלאי חלקי החילוף, השבבים והספקים העולמיים השונים – שהיו באספקה דלה אצל יתר היצרניות. בנוסף, תרמו לעליה בנפח המכירות החדירה המוצלחת של מותג הפרמיום ג'נסיס (עם 25,700 יחידות שנמכרו בארה"ב במחצית הראשונה של 2022), דור חדש של SUV ממותגי יונדאי ו-קיה וכן דגמים חשמליים מובילים כמו איוניק 5 שנהנים מביקוש רב בעיקר בשוק האמריקאי (ואצלנו כמובן…). למעשה למעט טסלה, הדגמים החשמליים של יונדאי ממשיכים לקצור שבחים והיו הנמכרים ביותר.

הדגמים החשמליים של יונדאי, כמו איוניק 5 שבצילום, היו הנמכרים ביותר בסגמנט שניים רק לטסלה. בשוק האמריקאי. צילום: יונדאי

לצד זאת חשוב לציין כי כל חמשת יצרניות הרכב הגדולות ביותר מציגות ירידה כללית במספר המכוניות שנמכרו ביחס לשנים הקודמות – מכולן אצל יונדאי נרשמה הירידה הקטנה ביותר. ברנו-ניסאן-מיצובישי נרשמה ירידה של 17.3% במכירות, סטלנטיס מכרה 16% פחות מכוניות, פולקסווגן 14%, טויוטה צנחה ב-6% ויונדאי 5.1%.

אצלנו, בישראל, יונדאי מובילה את מכירות הרכב עם 34,608 מכירות (ינואר-יולי 2022) ועוד 478 יחידות ממותג ג'נסיס.

 

Check Also

הסבה לחשמל של ריינג' קלאסי

קח רכב אספנות קלאסי ונדיר עם מנוע V8 רועם וחלש והסב אותו להנעה חשמלית. חילול הקודש או תוספת זמן לקשיש הבריטי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × five =