יום חמישי , 11 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » לנד רובר תובעת
הנה לנד ווינד X7 - העתקה בוטה למדי של רינג' רובר איווק. צילום: LW
הנה לנד ווינד X7 - העתקה בוטה למדי של רינג' רובר איווק. צילום: LW

לנד רובר תובעת

תומר הדר

מעל שנתיים חלפו מאז שלנד רובר החליטה, בצעד יוצא דופן, לתבוע יצרנית רכב סינית בגין העתקה – וכעת מגיע שלב ההכרעה. כזכור, בקיץ 2016 פנתה לנד רובר באופן רשמי לבית משפט בביג'ינג וטענה כי יצרנית הרכב הסינית לנד ווינד (כן, גם השם דומה) העתיקה פחות או יותר את האיווק – והציגה רכב כביש שטח משלה שנקרא X7. לפי החלטת בית המשפט שהתקבלה השבוע, לנד ווינד אכן העתיקה את האיווק ותידרש לשלם ללנד רובר פיצויים.

ריינג' רובר איווק - עכשיו הדור החדש. צילום: JLR
ריינג' רובר איווק – עכשיו הדור החדש. צילום: JLR

לנד ווינד עצמה הציגה מאוחר יותר גרסת פייסליפט, שבמפתיע פחות דומה לאיווק, אך זה לא משנה את העובדה שעשרות אלפי לנד ווינד X7 מן הדור הראשון שהוצג בשנת 2014 עדיין נוסעות להן בכבישי סין ונראות כמו העתקי איווק מדויקים למדי. לפי הצהרת לנד רובר:"פסיקה זו מהווה סימן ברור ליישום נכון של החוק, במטרה להגן על לקוחות כדי שאלה לא יתבלבלו או יולכו שולל תוך הגנה על השקעות עסקיות וחדשנות עיצובית" ציין קית' בנג'מין, ראש המחלקה המשפטית בלנד רובר. פסיקה זו מהווה נקודת ציון חשובה עבור לנד רובר, בין היתר לנוכח העובדה שהאיווק החדש יושק בסין בעוד פחות מחודש.

צפו גם בזה

מבחן דרכים אלפא רומיאו טונאלה

הדגם השלישי של אלפא רומיאו באולם התצוגה נושא בכנפיו את בשורת העיצוב של המותג האיטלקי ההיסטורי. אלפא רומיאו טונאלה מחפשת את הדרך ללב שלכם. גי'פון עירוני לדור חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.