יום שני , 20 מאי 2024
חלום כחול. טויוטה 4RUNNER כל חדש גם בגרסת טריילהאנטר מוכנה למסע. צילום: טויוטה

טויוטה 4Runner מהמם!


 

רוני נאק

הלילה טויוטה ארה"ב חשפה את הדור הכל-חדש של רכב השטח 4Runner. דגם קשוח לו רבים וטובים מצפים מזה זמן רב. הסיבה העיקרית, שימוש באותה פלטפורמת סולם כמו של טויוטה לנדקרוזר J250 החדש (וטנדר טאקומה ואחרים) – המאפשרת עולם שלם של אפטרמרקט והתאמה אישית.

כצפוי טויוטה נפרדת ממנוע ה-4.0ל' הוותיק-אך-נפלא ששירת דגמים רבים במשך שנים ארוכות, לטובת יחידת הנעה בסיסית שתהיה טורבו-בנזין בנפח 2.4ל' עם תפוקה של 278 כ"ס ו-44 קג"מ ובנוסף גם יחידת הנעה היברידית (לא פלאג-אין) המפיקה 326 כ"ס ו-64 קג"מ מפוררי סלעים.

בקטגוריית "בוש-טק" החדשה תקבלו מסך 14 אינץ', לוח מחוונים דיגיטלי אבל גם LOW, נעילות דיפ' וניתוק סטאבילייזר.. צילום: טויוטה

 

4Runner בארה"ב הוא שם נרדף לקשיחות. עתה עם יותר יכולת: מנגנון ניתוק מוט המייצב החדש, משפר את מהלך המתלים בלחיצת כפתור ומאפשרת לרכב לשמור על מגע רציף בין הצמיגים לשביל. 4Runner מעלה את הרף באזור אחר עם זוויות מרכב משופרות: 32 מעלות גישה וזוויות נטישה של 24 מעלות. מערכת Multi-Terrain Monitor  מסייעת לנהג ומאפשרת לו לראות סכנות אפשריות בתצוגה המרכזית.

לגרסת TRD יש כבר חיווט מוכן לאבזרים ומתגי AUX להפעילם. גם דלת תא מטען חשמלית וספק כוח 120 וולט (להאיר את הקבבים בחניון). צילום: טויוטה

 

4Runner יוצע גם כגרסה בעלת הנעה אחורית בלבד, הנעה כפולה חלקית או 4WD קבוע ועם דיפרנציאל מרכזי. לגסראות ההנעה הכפולה יש תיבת העברה עם טווח גבוה/נמוך יחד עם בקרת משיכה אקטיבית (A-TRAC) ו-Auto LSD בדיפרנציאל האחורי. דיפרנציאל אחורי עם נעילה מלאה הוא פריט סטנדרטי ברמות אבזור TRD Off-Road, TRD Pro ו-Trailhunter. 

מערכת Multi-Terrain Select פועלת כעת הן ב-4WD-High ו-4WD-Low. זה מציע הגדרות מתכווננות כדי לעזור לשלוט בסיחרור הצמיגים במגוון סוגי קרקע כגון: בוץ, עפר וחול. 4Runner מאמץ גם את פונקציית CRAWL Control החדשה והשקטה יותר, הפועלת כבקרת שיוט במהירות נמוכה בשטח המאפשרת לנהג להתמקד בהיגוי ובחירת הקו. בקרת הסיוע במורד היא תכונה נוספת בשטח הזמינה ומסייעת לנהג לנווט בירידות על ידי הגבלת מהירות הרכב.

טויוטה 4RUNNER כל חדש גם בגרסת TRD PRO וגוון צבע mudbath. זה זה. צילום: טויוטה

 

טויוטה פותחת חזק עם 9 רמות אבזור ל-4Runner החדש: SR5, TRD Sport, TRD Sport Premium, TRD Off Road, TRD Off Road Premium, Limited, Platinum, TRD Pro, and Trailhunter.

במחוזות ה"טק" טויוטה שילבה מסך אופציונאלי של 14 אינץ' (8 אינץ' סטנדרטי) – למערכת יש ממשק אלחוטי לקארפליי ואנדרואיד אוטו, משטח טעינה אלחוטי, שקעי USB-C רבים. לוח המחוונים נותר אנאלוגי בחבילות האבזור הנמוכות בעוד שבבכירות תמצאו לוח מחוונים דיגיטלי 12.3 אינץ'. עוד בתחום האבזור, מצוידת הטויוטה החדשה במפתח חכם, מפתח דיגיטלי חכם שמאפשר להפוך את הטלפון למפתח (באיזורים שבהם יש קליטה סלולרית – שימו לב!).

טויוטה 4RUNNER כל חדש גם בגרסת TRD PRO שבצילום. היברידי וגם קשוח. צילום: טויוטה

 

בתחום הבטיחות טויוטה שילבה, הודות לפלטפורמה העדכנית, את הדור השלישי של מערכות הסיוע לנהג והבטיחות האקטיבית – TSS3.0. כאבזור סטנדרטי בכל רמות האבזור. בקצרה זה כולל "הכל": בקרת שיוט אדפטיבית, תיקון סטיה מנתיב, בלימח חירום אוטונומית ועוד רשימה ארוכה.

טויוטה 4Runner החדש יגיע למגרשי הדילרים בסתיו 2024 – עד אז כבר נדע מה יהיה המחיר שלו בארה"ב.

חלום כחול. טויוטה 4RUNNER כל חדש גם בגרסת לימיטד ואפילו רק עם הנעה אחורית – למי שזה עושה לו טוב. צילום: טויוטה

Check Also

פורשה 911 מתחשמלת

אחרי 61 שנים של בוכנות לוהטות וטורבואים מיבבים - פורשה 911 מתחשמלת עם יחידת הנעה היברידית חדשה. פורשה מבטיחה שלא תאכזב - עוד רב מכר בהתהוות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 × two =