יום חמישי , 24 ספטמבר 2020
ראשי » חדשות » קבוצת PSA היא יצרנית הרכב הירוקה ביותר
פיג'ו 208 ראי מחליקה על כביש רטוב
ארגון WBA מדרג את קבוצת PSA כיצרנית הרכב הירוקה ביותר. כאן ה-208 ראלי החדשה. צילום: פיג'ו

קבוצת PSA היא יצרנית הרכב הירוקה ביותר

רוני נאק

World Benchmarking Alliance  נוסדה בשנת 2018 כדי ליזום, להאיץ ולתמרץ עסקים ותעשיות לפעול לטובת עתיד בר-קיימא בין השאר על ידי שימוש באנרגיות מתחדשות, תהליכי יצור פחות מזהמים ובעיקר הפחתה משמעותית של גזי חממה. ה-WBA פועל כדי שמעל ל-2,000 החברות המשפיעות ביותר בתעשייה ישאו באחריות באמצעות המנגנון הזה. ואחת התעשיות החשובות ביותר בתחום היא כמובן תעשיית הרכב. תעשיה בה לא רק תהליכי היצור מזהמים אלא גם המוצרים עצמם פולטים מזהמים.

ובכן הבדיקה של WBA את 25 יצרניות הרכב המשפיעות ביותר מגלה שהמצב עגום למדי – וכי הסיכוי של ענף הרכב להחטיא את המטרות של וועידת פריז (בעיקרה לא לעבור 2 מעלות של התחממות גלובלית) בשל איטיות ההשקעה בדגמים בעלי פליטה מצומצמת או ללא פליטה כלל (זה אומר חשמליים). הבדיקה של הגוף הזה מגלה את מה שאנו כבר יודעים: יש בהיצע מכוניות שלא מזהמות או שמזהמות פחות אולם המכירות שלהן זעומות ביחס לכלל השוק – וזה אומר גם משהו על הצרכנים (שזה אתם).

טבלת דירוג יצרניות הרכב הירוקות ביותר
קבוצת PSA היא הסביבתית ביותר עם נטיה לשיפור. אף יצרן לא זכה לדירוג A – הטוב ביותר. איור: WBA

 

יצרניות הרכב נמדדות על פני 9 פרמטרים שונים ובהם גם ספקי החלקים, תהליכי היצור, המוצרים עצמם, השקעה בעתיד, יעדי פליטה כוללים ועוד. באופן מביך למדי אף יצרנית רכב בעולם לא קיבלה דירוג A – שהוא הגבוה ביותר. רוב היצרניות קיבלו דירוגי C ו-D כאשר המזהמות ביותר קיבלו דירוג E. את הציון הטוב ביותר, B, קיבלה קבוצת PSA (פיג'ו, סיטרואן) עם 13.3 נקודות מתוך 20. לא רחוק ממנה BMW גם קיבלה ציון B.

ניסאן שהיא דומיננטית באירופה עם דגמים חשמליים קיבלה ציון C ומקום 5 יחד עם דיימלר. וטסלה – שמייצרת רק מכוניות חשמליות מדורגת במקום ה-12 עם ציון D מביך למדי. 

עוד ראויות לציון סוזוקי שממוקמת בחברתן של יצרניות סיניות בתחתית הרשימה.

פיג'ו 209 אדומה על רקע הר מרוח ממהירות
פיג'ו 208 החדשה היא חלק מסל הדגמים החדש של PSA. צילום: פיג'ו

 

צפו גם בזה

טויוטה לנד קרוזר 300 – חכו לזה

מיפן מגיעים פרטים נוספים על הלנדקרוזר הגדול - הוא לא מוותר על השטח, יקראו לו 300 ותהיה גרסה היברידית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fifteen − 14 =