יום שני , 20 מאי 2024
סיאט לאון כל-חדש החל ב-134,900 שקלים. צילום: SEAT

סיאט לאון החל ב-134,900 שקלים

רוני נאק

צ'מפיון יבואנית מותגי VW לישראל החלה אתמול לשווק את הדור החדש, הרביעי, של סיאט לאון.

• בשלב ראשון ישווקו שתי גרסאות: STYLE ו-FR במחירים של 134,900 ו-152,900 שקלים בהתאמה.

• אם תהיה לכם סבלנות במשך שנה שלמה, אז לקראת סוף 2021 תצטרף גרסת PHEV להיצע.

המשפחתית הקומפקטית של המותג תשווק עם מנוע 1.5ל' טורבו היברידי-קל (Mild hybrid) שנועד לסייע בכל האמור בהתמודדות עם תקנות זיהום האוויר. למנוע תפוקה של 150 כ"ס ומומנת של 25.5 קג"מ. העברת הכוח היא דרך תיבת הילוכים כפולת מצמדים עם 7 יחסי העברה. לפי הנתונים ששחררה היבואנית צריכת הדלק עומדת על 4.8 ל' ל-100 ק"מ. אופטימיים למדי (דרגות זיהום 5 ו-7).

סיאט לאון כל-חדש. קוקפיט דיגיטלי מלא בגרסת FR שבצילום. צילום: SEAT

הבסיס של סיאט לאון החדשה הוא אבולוציה של פלטפורמת MQB עם בסיס גלגלים ארוך יותר ב-5.0 ס"מ. זה תורם לשיפור חלל הפנים ומביא גם לצמיחה בממדים החיצוניים. תא המטען נותר בנפח זהה של 380 ל'.

לסיאט לאון החדש שפת העיצוב העדכנית של מותג SEAT וזו שונה מאד מבעבר ולוקחת זווית מינימאליסטית ונקיה (מי אמר מאזדה?). בנוסף הלאון החדש מקבל ברמת האבזור הגבוהה גם פנסי LED מלאים ועוד פריטי עיצוב יוקרתיים רבים אחרים.

סיאט לאון כל-חדש LED מחוף אל חוף בגרסת FR שבצילום. צילום: SEAT

הקו העיצובי המינימאליסטי ממשיך גם בפנים כאשר גרסת FR מקבלת לוח מחוונים ווירטואלי ומסך מולטימדיה 10 אינץ'. לשתי הגרסאות ממשק קארפליי ואנדרואיד. בנוסף מציע סיאט לאון החדש מערכות בטיחות וסיוע אקטיביות גם מרמת האבזור הבסיסית. תמצאו שם בקרת שיוט אדפטיבית, בלימת חירום אוטונומית ועוד. 5 כוכבים בטיחות NCAP ועוד אבזור בטיחות כמו כריות אוויר, חגורות בטיחות, עיגונים למושבי ילדים ועוד.

סיאט לאון כל-חדש גם בברצלונה חולפים מול בתי קפה סגור עם FR שבצילום. צילום: SEAT

 

 

Check Also

פורשה 911 מתחשמלת

אחרי 61 שנים של בוכנות לוהטות וטורבואים מיבבים - פורשה 911 מתחשמלת עם יחידת הנעה היברידית חדשה. פורשה מבטיחה שלא תאכזב - עוד רב מכר בהתהוות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

one + 18 =