יום שני , 6 דצמבר 2021
ראשי » חדשות » רק ג'יפונים ל-SMART
גילי הסינית תייצר את סמארט כג'יפון חשמלי להפצה עולמית. הצילום רק ליחס. צילום: סמארט Beach volleyball team Laura Ludwig and Kira Walkenhorst at the smart times 2016 Hamburg

רק ג'יפונים ל-SMART

רוני נאק

כשנה לערך אחרי שדיימלר וגילי הסינית קיבלו היתר רגולטורי לייצר מכוניות ביחד בסין, הגיעה הידיעה כי הדגם הראשון שיוצג לקהל יהיה, איך לא, SUV.

ה-SUV של סמארט, אשר עתיד להראות את זיו פנסיו בציבור בעוד כשנה, יתבסס על הפלטפורמה הסביבתית של GEELY. פלטפורמה חשמלית מודולארית שתתאים למגוון רחב של אפליקציות בהם יעשו שימוש מותגי רכב נוספיo שבבעלות החברה. אחד מאלו מוכר גם לכם בשם "וולוו". כך צוטט מנכ"ל סמארט בעיתונות הגרמנית. הדגם השני של סמארט ה"חדשה" גם הוא יהיה חשמלי וגם הוא, תחזיקו חזק, יהיה SUV.

פלטפורמת SEA של גילי הסינית במגוון טעמים. צילום: גילי

אותה פלטפורמה מודולארית או SEA בקיצור, יכולה להתאים למגוון נרחב של דגמים בסגמנטים שונים אולם במידותיה הקטנות ביותר היא קומפקטית (תחשבו ממדים של VW גולף), כלומר שזה הסוף של SMART כמי שמזוהה עם מכוניות עירוניות זעירות.

לסקאו המנכ"ל מסביר: "אורך המכונית אינו מהווה יותר גורם מכריע עבורנו…הגדרנו מחדש את הדרישות של SMART ונרצה לשדר יותר פרמיום ולא להיתפס כצעצוע". עוד ישלבו בסמארט החדשות מערכות עם קישוריות משופרת בה גם יכולת לקבל עדכוני מערכת מהענן ויכולת נהיגה אוטונומית למחצה. למרות הטיפוס מעלה בסולם הפרימיום SMART מתכוונת לעצור כפסע מתחת לדגמי הכניסה של מרצדס, A קלאס, ויותר מזה ה-GLA. שניהם דגמים רבי-מכר באירופה ומחוצה לה. הכוונה להישאר נגישים יותר בין השאר בזכות הפחתות עלויות על ידי יצור בסין והפצה משם לכל העולם.

תעמיס כאן כמה גראנדיר על המובילית. INEOS תמשיך ליצר את הסמארט הקטנה בצרפת עד 2024. צילום: INEOS

כזכור ענקית הפטרוכימיה INEOS רכשה מדיימלר את המפעל של סמארט בצרפת בו היא תייצר את הגראנגדיר (כל מה שהדיפנדר צריך היה להיות) החל מסוף השנה הנוכחית. במקביל אינאוס תמשיך לייצר עבור דיימלר את הסמארט ForTwo עד ל-2024.

מותג SMART מיוצג בישראל על ידי כלמוביל יבואנית מרצדס.

 

 

 

צפו גם בזה

מבחן דרכים ג'ילי ג'יאומטרי C

מכונית לא רעה, עם מחיר לא רע וטווח שימושי. מה עשה לנו את זה ומה פחות בג'ילי גיאומטרי החשמלית החדשה שרבים מכם עומדים בתור בשבילה. geely geometry

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *