יום חמישי , 29 יולי 2021
ראשי » חדשות » רנו מחזירה את ה-4 ואת ה-5
בלי טורבו - רנו 5 תחזור לחיינו כרטרו חשמלי. צילום: רנו

רנו מחזירה את ה-4 ואת ה-5

רוני נאק

מנכ"ל רנו החדש, לוקה דה מאו, צפוי להודיע מחר על החזרה להיצע של שני רבי מכר מהעבר. זאת במסגרת המאמץ להוציא את המשבר העמוק בו נמצאת רנו. הדגמים יהיו 100% חשמליים ויוצגו כחלק מתכנית רחבה ביותר שתתמקד במוצרים של המותג ותשמור על זיקה לדגמי עבר מוצלחים ולמורשת ארוכת השנים של רנו.

קונספט חשמלי מ-2019. גם רנו 4 תחזור לחיינו עם כבל טעינה ונוסטלגיה. צילום: רנו

דה מאו כבר הצהיר בעבר כי הוא מתכנן להתבסס על ה"שורשים הצרפתיים" של רנו ולהציג מחדש לשוק את רנו 4 (ההיא עם המשורית כידית הילוכים) ואת הרנו 5 כדגמי רטרו עם הנעה חשמלית מלאה.

עם BOOST. פחות דגם ביצועים חשמלי רנו 5 תחזור אלינו כאביזר אופנתי. צילום: רנו

האם מותג קרייזלר יסגר?

במסגרת התכנית צפויה רנו לנסות וליצור אבחנה רבה יותר בין כל מותגי הרכב שתחת ידיה. בהם אפשר למנות את מותגי הלואו-קוסט דאצ'יה ו-לאדה. בנוסף רנו בוחנת את האפשרות לצאת משווקים שבהם היא חלשה וכן להפסיק את היצור של דגמים שאינם נפחיים. המיקוד עתיד להיות אם כן בעיקר בסגמנטים הקטנים, לצמצם את מספר הדגמים ולהתמקד באלו הנמכרים ביותר. תכנית, שבמידה רבה הופכת את המגמה אותה הוביל קרלוס גוהן שעדיין מתבצר בביירות.

בנוסף לרנו 4 ולרנו 5 עתיד דה מאו להודיע גם על דגמי מותג אלפיין חדשים וחשמליים.

צפו גם בזה

יונדאי KONA – עכשיו החשמלית!

יונדאי KONA תתחיל בקרוב להיות משווקת גם בגרסת כל-חשמלית. גרסה בעלת 204 כ"ס וטווח של כ-480 קילומטרים היא עתידה להיות אחת המכוניות החשמליות הנכונות ביותר בישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *