יום שלישי , 16 אפריל 2024
פולקסווגן תשלם מאות מיליונים בעקבות פרשת דיזלגייט. צילום: VW
פולקסווגן תשלם מאות מיליונים בעקבות פרשת דיזלגייט. צילום: VW

VW משלמת מיליונים

רוני נאק

פולקסווגן ארה"ב מודיעה רשמית כי הגיעה להסדר מול הממשל האמריקאי בכל הנוגע לתיקון-ורכישה חוזרת של כ-83 אלף רכבים בעלי מנועי V6 דיזל, כך הודיעה היצרנית הגרמנית לפנות בוקר. במסגרת ההסכם תשלם פולקסווגן 225 מיליון דולר לקרן שיקים הממשל האמריקאי לתיקון נזקי פליטת המזהמים שיצרו מנועי הדיזל של החברה-ותשלם 25 מיליון דולר נוספים לשם מחקר ופיתוח של טכנולוגיות רכב חשמלי בקליפורניה.

אאודי Q7 המצויד במנוע דיזל 6V גם הוא נכלל בהסדר בקליפורניה. צילום: אאודי
אאודי Q7 המצויד במנוע דיזל 6V גם הוא נכלל בהסדר בקליפורניה. צילום: אאודי

במסגרת ההסכם (שטעון אישור סופי של בית משפט עליון בקליפורניה) תבצע פולקסווגן ריקול לכ-75% מן הרכבים המצוידים במנוע V6 דיזל של פולקסווגן כדי להפחית את כמות המזהמים שהם פולטים ואילו את יתר הרכבים תרכוש פולקסווגן בחזרה.

רשימת הרכבים עצמה כוללת 783 אלף דגמי קונצרן פולקסווגן המצוידים במנועי V6 דיזל, שיוצרו בין 2013 ל-2016,כולל טוארג ואאודי Q7. כלי רכב אלה יתוקנו-ולאחר מכן יוכלו הבעלים גם להחזירם לחברה שתרכוש אותם במסגרת עסקת ביי באק. בנוסף-20 אלף רכבים שיוצרו בין 2009 ל-2012 יתוקנו על ידי פולקסווגן-וישארו בידי בעליהם.

Check Also

טויוטה 4Runner מהמם!

רכב שטח כהילכתו! טויוטה 4Runner כל חדש ולא מוותר במ"מ על יכולת השטח והקשיחות של קודמו. מוסיף לזה לא מעט "טק" חכם לשטח. בסתיו אצל הדילרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × one =