שבת , 18 ספטמבר 2021
ראשי » חדשות » סקודה תייצר פחות מכוניות
סקודה הודיעה כי לא תוכל לייצר 100,000 מכוניות. צילום: סקודה

סקודה תייצר פחות מכוניות

רוני נאק

בראיון לעיתון הגרמני Augsburger Allgemeine בשולי תערוכת הרכב במינכן, אמר מנכ"ל סקודה תומס שאפר כי סקודה לא תצליח לייצר 100,000 מכוניות בשל המחסור בשבבים. "המחסור בשבבים פוגע בנו מאד, גם בשל הביקוש הרב למכוניות שלנו", דבר הבוס. יחד עם זאת הוא ביטא את תקוותו כי הם יצליחו לחזור ולהדביק את הקצב ברגע שמפעל השבבים במלזיה (הספק של השבבים שהמפעל שלו הושבת לאחרונה בשל קורונה). יתרה מזאת, שאפר צופה כי המחסור בשבבים יתמשך גם ב-2022 אם כי לא באופן כה חמור כמו השנה.

סקודה ENYAQ החשמלית כבר משווקת בישראל. מתי תחודש האספקה? צילום: סקודה

סקודה אניאק החשמלית כבר כאן

כמו יצרניות הרכב האחרות גם קבוצת פולקסווגן, על מותגיה הרבים, סובלת ממחסור ברכיבים אלקטרוניים. על פי הנתונים, סקודה יצרה בשנת 2020 כמעט מיליון כלי רכב חדשים, 940,000 במספר וירידה של 100,000 יחידות היא מכה משמעותית למותג ועבורנו בעל משמעות של מחסור חמור באספקת כלי רכב שגם ככה כבר הייתה בעייתית בדגמים מסוימים. הרגע לגל הנוכחי של מחסור בשבבים הוא התפשטות זן דלתא של קורונה במזרח ובעיקר במדינות שבהן מיוצרים השבבים לקבוצת VW – מלזיה בניהן. 

סקודה ENYAQ החשמלית כבר משווקת בישראל. מתי תחודש האספקה? צילום: סקודה

מה לוקח? סקודה קודיאק או יונדאי סנטה פה?

בינתיים כאן בישראל, החל השיווק של הרכב החשמלי הראשון של סקודה. סקודה אניאק שהוא SUV משפחתי, גדול למדי במחיר של כ-245 אלפי שקלים.

צפו גם בזה

יונדאי משיקה תכנית להגיש לכם מימן

תחת הסלוגן "כולם, הכל ובכל מקום" יונדאי משיקה את פרויקט Hydrogen Wave להגשמת חזון המימן שלה לקו דגמים מלא עד שנת 2040. ממכוניות מיני, עד לסמי-טריילר ובניינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *