יום ראשון , 5 אפריל 2020
ראשי » טיולי שטח » טיול שטח נוסעים ובולסים בין התלים

טיול שטח נוסעים ובולסים בין התלים

הפעם מדובר במסלול טיול קצר, בן כ-28 קילומטרים, וקל עבירות אשר מגלה את הסודות של שפלת יהודה בתקופה הכי יפה בשנה – האביב. רוב הדרכים בהן נסע הם שבילי עפר מוסדרים וכמובן מסומנים ואין כלל בעיית עבירות ליונדאי IX35 בעל ההנעה הקדמית שעל סיפונו עשינו את המסלול שלפניכם.

טיול שטח עם יונדאי IX35. יוצאים ליער לחפש אספרגוס אורגני. צילום: רוני נאק
טיול שטח עם יונדאי IX35. יוצאים ליער לחפש אספרגוס אורגני. צילום: רוני נאק

נקודת ההתחלה היא מול הישוב שריגים (לי און) הסמוך לצומת ישעיהו. אל הצומת מגיעים מצפון מבית שמש או מדרום מכיוון לכיש. שימו לב לקו הלבן אשר לא מאפשר כניסה ליער לכן יש להמשיך עד למקטע המקווקו הראשון ובו לבצע פרסם באופן בטוח או לחילופין להגיע מכיוון מערב מהישוב שחריה על כביש 353 בלב פארק בריטניה. בכניסה לפארק תמצאו לוח גדול עם מפות שבילי היער וכן פינות ישיבה ומנוחה רבות.

logo-hyundai-610

נתחיל בנסיעה על השביל הראשי עד שנגיע לצומת שבילים גדול המסומן בסימון שבילים ירוק. בשביל נפנה שמאלה ל"דרך הפארק" ולמצפה משואה. דרך עפר רחבה תקח אותנו דרומה על צלע של הר מיוער. מעלינו חר' עקבה ומערות עקוב שהם שרידים של ישוב קדום ואין גישה למערות. תוך זמן קצר נגיע לכביש המטפס למצפה משואה ונעלה בו לתצפית מרהיבה מערבה ומזרחה. נחזור במורד השביל לצומת הדרכים ונפנה שמאלה על שביל מסומן בכחול היורד בוואדי מיועד לעבר שער לוזית. בדרך – צפויה לחדי העין חגיגה אמיתית. ריכוזים רבים של אספרגוס בר, מרווה ריחנית, אזוב וזוטה. ממש גן תבלינים מוריק ומזמין לטעימה תוך כדי תנועה. ריחות האביב משכרים וריחו הרענן של יער האורנים הגדול נופח אוויר חדש בנשמה.

טיול שטח עם יונדאי IX35. שקדיה בשיא פריחתה דרך גג השמש הענקי OPEN SKY של יונדאי. צילום: רוני נאק
טיול שטח עם יונדאי IX35. שקדיה בשיא פריחתה דרך גג השמש הענקי OPEN SKY של יונדאי. צילום: רוני נאק

עוד הספקנו לתפוס את פריחת השקדיות דרך גג השמש הענקי של IX35 וכבר הגענו למערך המערות הענקי של לוזית. סדרה של מערות פעמון עצומות אשר נכרו באבן הגיר הרכה לטובת בניין. בהמשך שימשו החללים למאגר תבואה ומסתור. שלא כמו בבית גוברין, מערות לוזית פתוחות ללא תשלום והן על הצד המוזנח – אבל שוות הצצה.

ממערות לוזית נצא לגיחת כביש קצרה – עד לכניסה לישוב בית ניר. שם בצומת נפגוש שביל רחב מסומן בכחול ומפנה ליער חרובית ותל צפית. אנו נסע על השביל הכחול הזה עד לנקודת הסיום של הטיול ביער חרובית. זו אחת הדרכים היפות ביותר בהן תוכלו לנסוע באביב הזה. נותיר אחרינו את הגבעות המיוערות לטובת נוף פתוח של שדות וחמוקיים מתגלגלים בעדינות לעבר האופק. נעבור ליד ריכוזים של דבורניות ופרחים רבים עד שנגיע למפגש עם כביש 6. נסע לאורכו כברת דרך קצרה ואחריה נחתוך מזרחה לעבר תל צפית העצום – שיש המשערים כי מדובר בעיר גת המקראית. זהו תל עצום בו נמצאו שרידים מתקופת הברזל והוא הנקודה הגבוהה ביותר בשפלה ובעלת חשיבות אסטרטגית על הדרך העתיקה להר ולירושלים. על התל אי אפשר לטפס על המכונית. לכן נשאיר אותה בחניון ונעלה לתצפית המרשימה בראשו.


View שפלת יהודה in a larger map

צאו לרכוב על אופניים בסינגל חרובית

אתרו את הסודות של פארק קנדה

את המסע נסיים ביער חרובית. הנקרא על שם ריבוי עצי החרוב שבו. מי מכם שרוכב על אופניים יכול בוודאי להעריך את סגולות המרפא הנפשיות של סינגל חרובית המצויין, ומי שלא רוכב, ימצא נקודות רבות למנוחה, פיקניק ואף מתקני משחקים לילדים. זה הזמן לשלוף את ערכת התה, לבשל חליטה חריפה מעשבי התיבול שאספתם בדרך ולבלוס אספרגוס אורגני וטעים.

צפו גם בזה

טנדר חשמלי בטעינה

פריצת דרך? טעינה מלאה ב-10 דקות!

ATLIS מציגה טכנולוגיית מצברים שונה אשר עשויה ליצור הפרעה משמעותית בעולם התחבורה החשמלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 × 5 =