יום שני , 24 יוני 2024
משטרות קנדה וארה"ב עוברות לרכבי פנאי שטח. שברולט טאהו ופורד אקספלורר. צילום: שברולט
משטרות קנדה וארה"ב עוברות לרכבי פנאי שטח. שברולט טאהו ופורד אקספלורר. צילום: שברולט

ניידות משטרה חדשות


תומר הדר

למי שלא שוהה יותר בכבישי ישראל, הנה מבזק חדשות: משטרת ישראל עוברת להשתמש ביותר ויותר רכבי כביש שטח – לאחרונה משטרת התנועה הארצית הצטרפה לכוחות הסיור של משטרת ישראל והזמינה גם היא קיה סורנטו דיזל – שמצוידים בהנעה כפולה ובסורגים מאחור-למקרה שהנהגים העצורים יחליטו להשתולל.

קיה סורנטו עושה חיל במשטרת ישראל - כולל כלוב מפיתוח מקומי וערכת מתלים לתגבור. צילום: FBIPD
קיה סורנטו עושה חיל במשטרת ישראל – כולל כלוב מפיתוח מקומי וערכת מתלים לתגבור. צילום: משטרת ישראל

מבחן דרכים פורד אקספלורר

פורד אקספלורר נגד קלאצ'ניקוב

בכל מקרה, משטרת ישראל לא לבד: על פי דיווחים בארצות הברית, המשטרה האמריקאית וגם הקנדית נמצאות בעיצומו של תהליך הצטיידות מאסיבי בשני דגמים של רכבי שטח: פורד אקספלורר ושברולט טאהו –שמצוידים במה שיצרני הרכב בארה"ב מכנים PURSUIT PACKAGE- כלומר חבילה מיוחדת למרדפים שכוללת שדרוגים למערכות המתלים ויכולת הבלימה.

משטרות קנדה וארה"ב עוברות לרכבי פנאי שטח. שברולט טאהו ופורד אקספלורר. צילום: פורד
משטרות קנדה וארה"ב עוברות לרכבי פנאי שטח. שברולט טאהו ופורד אקספלורר. צילום: פורד

רכבי הכביש שטח המשטרתיים ישרתו לצד הניידות ה"מקובלות" בארה"ב, קרי פורד טאורוס ודודג' צ'ארג'ר (לנו יש בישראל קורולה…). לדברי סרן מייקל מקראת'י ממשטרת מישיגן:"ככל שהעבריין גדול יותר, כך יותר קשה להכניס אותו למכונית קטנה. רכבי כביש שטח הם רכבים גבוהים, קל לצאת מהם ולהיכנס אליהם. אני אוהב את מכוניות הסדאן אם אני צריך לשהות בהן כל היום. אם מדובר ברכב שאני צריך לצאת ולהיכנס ממנו במשך כל היום-אני מעדיף רכב יותר גבוה".

Check Also

פורד מפרססת את אסטרטגיית החישמול

פורד פותחת את המכירות של דגמיה החשמליים לכלל הדילרים אחרי שהמכירה הישירה ומכירה דרך דילרים נבחרים לא הוכיחה עצמה. השוק צומח אבל בקצב איטי מהצפוי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

6 − 4 =