יום ראשון , 14 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » בא לכם לעשות 55 ק"מ לליטר?
פולקסוואגן קרוס קופה. רכב פנאי דיזל-היברידי עם צריכת דלק של 55 ק"מ לליטר. צילום: פולקסווואגן

בא לכם לעשות 55 ק"מ לליטר?

בעוד שבישראל המס הירוק מונע מאיתנו ליהנות מדור הדיזלים החדש (סדרי עדיפויות לגזים מסויימים על פני אחרים וכיוב…), באירופה ממשיכים יצרני הרכב לבחון – ולחשוף – מכוניות דיזל היברידיות.

פולקסוואגן קרוס קופה. רכב פנאי דיזל-היברידי עם צריכת דלק של 55 ק"מ לליטר. צילום: פולקסווואגן

רק בשבוע שעבר, במסיבת עיתונאים שקיימה חברת לובינסקי – יבואנית פיז'ו וסיטרואן – אמר דורי מנור – מנכ"ל החברה – שאין בכוונתם לייבא ארצה את הפיז'ו 3008 ההיברידית (דיזל היברידית כמובן) בשל הסיבה שאינה מוכרת ככזו על-ידי תקנות המס הירוק. לפיכך היא צפויה הייתה לקבל ציון ירוק גבוה ואי הכרה בהטבות המגיעות לדגם כהיברידית. אז בעוד שאצלנו מתבחבשים, באירופה ממשיכים לפתח את הקונספט ההיברידי שמתחיל להגיע לנתוני צריכת דלק מרשימים מאד – בזכות הדיזל.

פיז'ו 3008 דיזל היברידי כבר מיוצר אולם בישראל אינו מוכר כרכב היברידי בשל נוסחאת המס הירוק הישראלית. צילום: פז בר

הבוקר חשפה פולקסוואגן רכב תצוגה אשר ישתזף באור הזרקורים של תערוכת ז'נבה אשר תפתח השבוע לתקשורת. כבר ראינו את ה"קרוס קופה" בעבר אולם הפעם נחשפים נתונים מרשימים מאד שעד לאחרונה היינו מגדירים כ"דמיוניים".

פולקסוואגן קרוס קופה. דיזל-היברידית לשטח עם ביצועים מלהיבים ורמזים למראה החדש של רכבי הפנאי - ג'יפים - של פולקסוואגן. צילום: פולקסוואגן

קרוס קופה מונע בשילוב של מנוע טורבו-דיזל הזרקה-ישירה או בקיצור TDI ושני מנועים חשמליים. לפי פולקסוואגן בבדיקה שהתקייפה על-פי הפרמטרים החדשים של התקן האירופאי (NEDC) הגיע גיפ העתיד הגרמני לנתון של 1.8ל' ל-100 ק"מ שזה מתורגם ל-55 ק"מ לליטר או לפליטת מזהמים בשיעור של 46 גר'/ק"מ (טויוטה פריוס פולטת 89 גר'/ק"מ – מנתוני טויוטה).

פולקסוואגן קרוס קופה. הג'יפ החדש לשטח - בינתיים בגרסת תצוגה לבחון את תגובת המבקרים בתערוכת ז'נבה בשבוע הבא. צילום: פולקסוואגן

אולם כ-SUV הקרוס קופה צריך לעשות יותר מ"סתם" לנוע, ועליו לשמור על האופי הדינאמי הצפוי מכלי רכב שכזה. עם מהירות סופית של 220 קמ"ש והספק משותף של כל שלושת המנועים של 306 כ"ס (משקל עצמי הנושק ל-1,900 ק"ג), הקרוס קופה יהיה הכל חוץ מעוד היברידית אפרורית ומשעממת. פולקסוואגן תחשוף את קרוס קופה לציבור הרחב ב-8 למרץ בתערוכת ז'נבה – כרכב תצוגה לקונספט הדיזל ההיברידי. באותו הזמן, כאן בישראלי, תמשיך ההתגוששות לעדכון המס הירוק כדי לאפשר בעתיד גם לנו ליהנות מטכנולוגיה ירוקה וחסכונית מהסוג הזה.

צפו גם בזה

DS4 החל ב-218,990 שקלים

דגם שלישי מצטרף לאולם התצוגה של מותג העילית הצרפתי DS - עם מראה ייחודי, אפשרויות להתאמה אישית ולא מעט פריטים ייחודיים ומקוריים שלא ראינו בעבר - כולל מגע אנושי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.