יום ראשון , 3 דצמבר 2023
זה סובארו פורסטר החדש. מראה מעודכן עדיין אותה יכולת מדהימה. צילום: סובארו

זה סובארו פורסטר החדש!


רוני נאק

הערב הוצג הדור השישי והחדש של סובארו פורסטר. במבט ראשון קל להבחין בעיצוב החדש של הדגם אשר ממשיך את הקו העיצובי הווירדי והחביב של המותג. בגדול הפורסטר שומר על צללית רבועה בה השמשות ניצבות והן גדולות ביחס לשטח הפח של הדלתות שתחתו. החזית חדשה לגמרי עם פס LED רוחבי המפצל את השבכה לתאורת יום  בחלק העליון ומתחת פנסי דרך ראשיים. חיפויי הכנפיים הפלסטיים נשמרו – כמו גם חיפויים דומים בתחתית הפגוש הקדמי, ספי הדלתות ומאחור. שם מאחור תמצאו עיצוב שהוא מראה של החזית.

סובארו פורסטר החדש. אבולוציה על בסיס הפלטפורמה הגלובלית שחוזקה. צילום: סובארו

שלדה מחוזקת ב-10%, על ידי שילוב של חומרים חדשים ביצור, בסיס הגלגלים הוא 267 ס"מ (כמו הנוכחי) שיפורים ב-X מוד לנסיעה בשטח ובכביש. קוקפיט דיגיטלי, מערכת אייסיט מעודכנת מהירה יותר ועם שדה ראיה רחב יותר.

אותו מנוע בוקסר אטמוספרי 2.5ל' נותר ללא שינוי עם 180 כ"ס – ההנעה כמובן כפולה. צילום: סובארו

יחידת ההנעה מוכרת ונותרת ללא שינוי, בוקסר אטמוספרי בנפח 2.5ל' המפיק 180 כ"ס – בדיוק כמו הפורסטר הנוכחי. הכוח יורד לכל הגלגלים דרך תיבת הילוכים אוטומטית-רציפה. כאשר חלק מהגרסאות יצויידות גם באפשרות של בחירת יחסי העברה בעזרת משוטים בגב גלגל ההגה.

אותו מנוע בוקסר אטמוספרי 2.5ל' נותר ללא שינוי עם 180 כ"ס – ההנעה כמובן כפולה. צילום: סובארו

למערכת ההנעה המתקדמת של סובארו יש יכולת לנתב מומנט בין ארבעת הגלגלים לפי הצורך ורמת האחיזה וגם יכולת לבחור בין מצבי נהיגה שונים על ידי מערכת ה-Si המוכרת של סובארו. כאמור בעוד כשנה תציג החברה מערכת הנעה היברידית חדשה – בינתיים מנוע ה-2.5ל' הוא האופציה היחידה (מאד קיווינו לחזרה של גרסת XT על בסיס ה-2.4ל' טורבו שיש באיוולטיס…).

סובארו פרסטר כל חדש. מרווח הגחון 22 ס"מ ולמערכת ההנעה נוספת יכולת ניתוב מומנט אקטיבית. צילום: סובארו

עוד בחידושים מערכת מולטימדיה עם מסך אנכי 11.6 אינץ' בעל ממשקים אלחוטיים לקארפליי ואנדרואיד. יש גם משטח טעינה אלחוטי לניידים, פנסי LED בכל פינה, דלת תא מטען חשמלית ברמות האבזור הגבוהות וגם מבחר של חישוקי גלגל מ-17 עד 19 אינץ'.

אותו מנוע בוקסר אטמוספרי 2.5ל' נותר ללא שינוי עם 180 כ"ס – ההנעה כמובן כפולה. צילום: סובארו
עם מושבים מקופלים מתקבל נפח עצום של מעל 2,000ל'. שטיחוני גומי לגב המושבים ולרצפת תא המטען מקנה עמידות ויכולת לנקות בקלות. צילום: סובארו

 

Check Also

טסלה סייברטראק – לא בישראל

לא תאמינו מה הסיבה מדוע לא ניתן יהיה לשווק את הסייברטראק החשמלית של טסלה – בישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × 4 =