יום חמישי , 11 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » זה אמיתי! BMW עם צבע משתנה
טכנולוגיה חדשה מאפשר ל-BMW לשנות את גוון הרכב או להוסיף ולשנות גרפיקה בזמן אמת ובנסיעה. צילום: BMW

זה אמיתי! BMW עם צבע משתנה

רוני נאק

אחרי שהתרגלנו כבר לקבל סביבת נהג בגוונים משתנים ו"ערכות נושא" של גוונים בהתאם למצב הרוח או לקצב המוזיקה שבתוך הרכב. מגיעה BMW והופכת מה שהיה עד לאחרונה רק מתיחה ביוטיוב למציאות: צבע רכב משתנה או E Ink כפי שהיא מגדירה את זה. אבל חכו רגע – עוד לא לרוץ לצבע השכונתי. שכן מדובר בטכנולוגיה עתידית אשר תאפשר לשנות את המראה החיצוני של המכונית בהתאם להעדפות הנהג – תוך כדי תנועה.

 

צפויים מחזירי אור, או אפילו צבע המאיר של Lumilor ראינו כבר ב-SEMA שהייתה לא מזמן, אבל כאן מדובר בצעד נוסף קדימה שבו העיטוף של הרכב, אשר מחבק במדוייק את קווי המרכב של ה-iX החשמלית החדשה של BMW, משנה את גוון הצבע שלו בהתאם לזרם שמערכת הניהול מעבירה דרכו. הזרם מעלה לפני השטח פיגמנטים שונים בגוונים שונים ובכך משתנה צבע המרכב כולו או חלקים ממנו ליצור קווים וצורות חדשות המשתנות ברגע. היכולת הזו פותחת עולם שלם של התאמה אישית שבה גוון הרכב משתנה בין הנהגים השונים שבו, או ברגע לפי גחמת הנהג או הצורך האפרורי לשנות מראה במהירות (למי שזה חשוב).

טכנולוגיה חדשה מאפשר ל-BMW לשנות את גוון הרכב או להוסיף ולשנות גרפיקה בזמן אמת ובנסיעה. צילום: BMW

עיטוף הרכב נעשה על ידי התאמה מדוייקת של משטחים רבים המותאמים לצורת המרכב שאותו יכסו ולא יאפילו על עיצוב הרכב המקורי. אחרי השלמת העיטוף ובדיקת שלמות המעגל החשמלי שבו המכונית נכנסת לתנור כדי ליצור את החיבור האחיד ביותר בין המשטחים ואטימת העיטוף – וגם כדי לקבל את האפקט האחיד והאופטימלי של שינוי הצבע. מהמם!

צפו גם בזה

המכוניות החשמליות שיעזבו אותנו

הן היו הראשונות, פורצות הדרך עליהן התעשייה ואנחנו התגלחנו בתחילת העידן החשמלי. חלוצות עידן המכוניות החשמליות מתחילות לפנות את הדרך לדור חדש של רכב חשמלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.