שבת , 13 אפריל 2024
יונדאי קאספר יוצא מהשוק הקוריאני עם גרסה חשמלית שמיועדת לאירופה והבטחה למחיר תחרותי. צילום: יונדאי

יונדאי חשמלית קטנה וזולה

רוני נאק

יונדאי המובילה את שוק הרכב הישראלי ואחת מיצרניות הרכב היחידות שיש לה נוכחות בכל קבוצות הרכב הפרטי בישראל – ממשיכה להרחיב את קו הדגמים החשמליים שלה. הפעם מדובר בדגם חשמלי קטן שעתיד להיכנס מתחת ליונדאי KONA בממדים ועשוי להיקרא CASPER – כך דיווחו בעיתונות הזרה בימים האחרונים.

יונדאי קאספר יוצא מהשוק הקוריאני. רכב פנאי זעיר על בסיס יונדאי i10. צילום: יונדאי

 

• זה סוד הטווח האדיר של יונדאי איוניק 6

יונדאי קאספר החשמלי הוא רכב קטן מסגמנט המיני ומקביל ליצירות כמו דאצ'יה ספרינג, רנו טווינגו חשמלית וכד'. כמוהם גם יונדאי קאספר אמור להיות זול ובמחיר נגיש של כ-20 אלף אירו או פחות. כך לפי המקורות. הדגם הזה עשוי בהחלט להיות כלי חשוב להתמודדות מול השטף של המותגים והדגמים החשמליים מסין – אשר נהנים מתמחור נמוך במיוחד בזכות סובסידיות כבדות של ממשלת סין הקומוניסטית.

יונדאי קאספר יוצא מהשוק הקוריאני עם מושבים חכמים, קוקפיט דיגיטלי וקישוריות מלאה. צילום: יונדאי

בקוריאה הקאספר משווק כקרוסאובר קטן על בסיס הפלטפורמה של יונדאי i10 שאנו מכירים כאן היטב ועם מנוע 1.0ל' עם 3 צילינדרים (בלי ועם טורבו). הנעה קדמית אבל גם בורר מצבי נהיגה לנסיעה בדרכי עפר. בעוד שיונדאי i10 מיוצרת גם באירופה (משם מיובאת לישראל) הקאספר החשמלית תיוצר בקוריאה ולפי הדיווחים בעיתונות הקוריאנית, היצור של הקאספר החשמלית יחל ביולי 2024 וצפויה להגיע לשוק האירופאי ברבעון האחרון של 2024. 

יונדאי קאספר יוצא מהשוק הקוריאני שם משווק עם מנועי ליטר עם ובלי טורבו. צילום: יונדאי

בשלב הזה לא ברור האם יונדאי קאספר החשמלי יישאר עם המידות של הגרסה הבנזינית שלו. לאמור אורך של 3.6מ', רוחב של 1.6מ' וגובה של 1.57מ' – אלא עשוי להיות ארוך יותר בכ-20 ס"מ, בין השאר כדי לעשות מקום לסוללה. לפי אותם המקורות בקוריאה, יונדאי עשויה להשתמש בסוללת LFP זולה כדי לשמור על העלות הנמוכה ובמטרה להגיע לטווח של 300 ק"מ.

 

 

Check Also

אופל פרונטרה חוזר – גם כחשמלי

גם חשמלי וגם היברידי-קל. אופל פרונטרה חוזר ליצור אחרי כעשרים שנים והפעם בגלגול חיים שהוא מאד PC ומתאים לזמננו. הנעה כפולה אין. שקעי USB לרוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fifteen + fifteen =