יום שישי , 19 אפריל 2024
לקראת הגעת פורשה קאיין עם מתיחת פנים - החברה רומזת שאולי הדור הבא יהיה רק חשמלי. צילום: פורשה

גם פורשה קאיין תהיה רק חשמלית?


רוני נאק

במסיבת העיתונאים השנתית של פורשה, הודיע אוליבר בלום המנכ"ל שהפורשה קאיין הבאה תהיה חשמלית. בנוסף, זה מחדד את ההבנה בתעשיית הרכב שהדגם המצליח (וכה חשוב לשורת רווחי החברה ולהשרדות של דגמי בעירה פנימית אייקוניים כמו ה-911 לדורותיה) יהיה מיוצר במפעל שבברטיסלבה (סלובקיה) לצד דגמים נוספים של קבוצת VW (אאודי Q7 ו-Q8 וגם פולקסווגן טוארג).

טויוטה יאריס קרוס הייבריד במסירה מהירה ו-100% מימון!

קרוב ל-100 אלף יחידות עלו לכבישי העולם ב-20 שנות הדגם (95,604 ליתר דיוק) וזהו עד היום הדגם המבוקש ביותר בקו דגמי פורשה.

פורשה קאיין – בקרוב המתיחת פנים (בצילום) – בהמשך נפרדים ממנועי ICE. צילום: פורשה

• מבחן דרכים פורשה קאיין הייבריד

"הקאיין העתידית תהיה ה-SUV החשמלי הראשון שנייצר שם. אני בטוח שהצוות עובד בקדחתנות לקראת זאת ועתיד להשיק את הדור החדש – בזמן המתאים – באותה רמת איכות האופיינית לפורשה" אמר אלברכט ריימונד שהיה בעבר מנהל המפעל. הצגת פורשה קאיין החשמלית, גם אם פורשה לא ציינה תאריך מפורש, תתרחש אחרי שתי השקות חשמליות אחרות: פורשה מקאן EV שצפויה ב-2024 וגם ה-718 EV שתראה את אור השמש ב-2025.

בנוסף, עוד לא ברור האם בנוסף להנעה החשמלית, פורשה תציע גם גרסאות בעירה פנימית של הקאיין – זאת לאור הכוונה של יצרנית הרכב לשווק את המקאן הבאה אך ורק כרכב חשמלי. כל זה כשברקע פורשה העולמית עתידה בשבועות הקרובים לחשוף מתיחת פנים לפורשה לקאיין. במסגרת מתיחת הפנים נעשו לקאיין שינויים רבים ובהם עיצוב פנים ותא נהג ברוח הטייקאן החשמלית, מערכת מתלים מעודכנת עם בולמי זעזועים שונים ואפילו מנוע V8 חדש שהוצג לא מזמן בנפח 4.0ל' (וכנראה מיועד לשווקים מחוץ לאירופה). רבת המכר שמכירותיה מחזיקות את האור דולק בזופנהאוזן תוצג באירופה בשבועות הקרובים והיא עתידה להגיע לשוקי העולם בהמשך השנה. גם לרחוב החושלים ברצליה.

Check Also

אגרת הרישוי לרכב חשמלי מתייקרת מאד

מדינת ישראל מכניסה את נהגי הרכב החשמלי מתחת לאלונקת המיסים. החל מה-1 לינואר 2025 הטבת אגרת הרישוי תבוטל ותיישר קו לפי 7 קבוצות הרישוי הנהוגות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

8 + fourteen =