יום ראשון , 14 יולי 2024
הכירו את טויוטה קראון סיגניה - SUV היברידי כל-חדש מבית טויוטה. צילום: טויוטה

טויוטה קראון סיגניה – ה-SUV ההיברידי שלא תוכלו לרכוש


רוני נאק

בישראל לא מכירים את השם CROWN בהקשר של טויוטה (אולי בהקשרים אחרים…) אבל מדובר בשם דגם בעל משמעות היסטורית רבה מאד לטויוטה העולמית שמזה 70 שנים מסמל את הדגמים המושקעים-יותר של ענקית הרכב והיא קומת איכות ואבזור מעל שאר דגמי טויוטה העממיים. אם תרצו ה-CROWN כבר עלתה כמה מדרגות לעבר הקומה של לקסוס היוקרתית.

טויוטה קראון קומפורט עדיין עובדות קשה ברחובות הונג קונג. צילום:WIKI

עתה טויוטה הציגה בארה"ב שתי גרסאות של CROWN. אחת, כמו אחיותיה ההיסטוריות, היא סדאן ואילו הדגם המעניין יותר עבורנו נקרא Crown Signia והוא ה-SUV הראשון הנושא את השם המשמעתי הזה.

הכירו את טויוטה קראון סיגניה – SUV היברידי כל-חדש מבית טויוטה. תא דיגיטלי ואיכותי מאד. צילום: טויוטה

הרכב מיוצר ביפן בלבד (יש גרסת הגה שמאלי לא לדאוג) על בסיס הפלטפורמה ההיברידית החדשה של טויוטה, TNGA-K אשר משמשת גם את גרסת הסדאן ומיועדת לדגמים בסגמנט D ו-E. אצלנו אנו כבר מכירים אותה מתחת לדגמי לקסוס NX ו-RX החדשים, טויוטה היילנדר ואחרים.

הכירו את טויוטה קראון סיגניה – SUV היברידי כל-חדש מבית טויוטה. מראה ספורטיבי ההנעה היברידית לכל הגלגלים. צילום: טויוטה

לעיצוב יש דוק של עיצוב ספורטיבי עם החזית החדשה של המותג המכונה Hammerhead, קו גג זורם עם מסילות גג, חישוקי גלגל 21 אינץ'. לחלל הפנים מאפייני פרימיום רבים, שני מסכי 12,3 אינץ' – אחד ללוח המחוונים והשני למסך המולטימדיה. ממשקים מתקדמים ומערכות סיוע לנהג ובטיחות אקטיבית מדור 3.0 של טויוטה. מושבים עם ריפודי עור, חימום ואוורור וכיוון חשמלי, גג שמש פנוראמי גדול. עוד תמצאו מערכת שמע JBL עם 11 רמקולים, עדכוני תוכנה מן האוויר OTA, קארפליי ואנדרואיד אלחוטיים, מצלמות 360 מעלות ומפתח חכם ואפשרות להפוך את הטלפון הנייד למפתח.

הכירו את טויוטה קראון סיגניה – SUV היברידי כל-חדש מבית טויוטה.שימושיות של SUV. צילום: טויוטה

החלק המעניין הוא מערכת ההנעה ההיברידית, כחלק ממדיניות טויוטה. זהו מנוע בנזין 2.5ל' אטמוספרי שעובד יחד עם שני מנועים חשמליים לתפוקה משותפת של 243 כ"ס (צריכת דלק רשמית של 15.5 ק"מ/ל'). ההנעה כפולה לכל הגלגלים כאשר את הכוח לגלגלים האחוריים מספק מנוע חשמלי אחורי הממוקם שם. יש ניתוב מומנט אקטיבי כדי לסייע ליציאה מן המקום במקרה של קרקע דלת אחיזה וגם כדי לשפר את מאפייני ההתנהגות של הרכב בכביש מפותל על ידי צמצום תת-היגוי (צמצום דחיפת החרטום לפנים והגדלת קוטר הסיבוב בפניות הדוקות). בורר מצבי נהיגה יאפשר לבחור שלושה מצבים בסיסיים. חיווי על מסך המולטימדיה מספק מידע בזמן אמת על העברת הכוח. טויוטה ארה"ב נותנת 8 שנות אחריות למערכת ההיברידית וחלקי הרכב השונים וגם 10 שנות אחריות לסוללה.

הכירו את טויוטה קראון סיגניה – SUV היברידי כל-חדש מבית טויוטה. חבילת אבזור פרימיום. צילום: טויוטה

השיווק בצפן אמריקה מתוכנן לקיץ 2024 עם מחיר התחלתי המוערך בכ-45 אלף דולרים. תג מחיר גבוה למדי שבמידה והדגם הזה ימצא את דרכו לישראל עשוי למצא עצמו מחוץ להישג ידם של ישראלים רבים. בשלב זה טויוטה לא ציינה האם הדגם הזה ישווק גם באירופה.

הכירו את טויוטה קראון סיגניה – SUV היברידי כל-חדש מבית טויוטה. צילום: טויוטה

 

Check Also

סובב אפריקה עם סקודה אניאק חשמלית

עם הרבה סבלנות ופאנלים סולאריים - זוג הולנדי חצה את אפריקה וחזר להולנד עם סקודה אניאק חשמלית. חרדת טווח זה לחלשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

7 + 15 =