יום שלישי , 16 אפריל 2024
פארק גרנד טייטון הוא רק הצצה למדינת וויאומינג המתנגדת לרכב חשמלי משיקולים פרקטיים עבורם. צילום: ויקי

איסור מכירת רכב חשמלי עד 2035

רוני נאק

מדינת וויאומינג הולכת נגד הזרם, תרתי משמע. הצעת חוק שהוגשה לפני שלושה ימים בסנאט שתפעל כדי לעצור באופן הדרגתי את מכירת הרכב החשמלי במדינה עד שנת 2035. לטענת המבקשים הרכב החשמלי פוגע קשות בתעשיית הנפט של המדינה שהיא מקור ההכנסה העיקרי שבה (להזכירם ארה"ב היא מפיקת הנפט הגדולה ביותר – מזה כבר כמה שנים). בנוסף, העדר תשתית מתאימה והמרחקים העצומים הופכים שימוש ברכב חשמלי לצרכי תחבורה ומסחר ללא ישימה.

במדינת וויאומינג רק כ-580 אלף תושבים והיא משתרעת על פני שטח של 253 אלף קילומטרים רבועים (שטח מדינת ישראל הוא 22 אלף קילומטרים רבועים).

להורדת המסמך הרשמי של מדינת וויאומינג

עוד אספקט חשוב נוגע לאתגרי מיחזור הסוללות. ראשית מכיוון שאלו מכילות חומרי גלם קריטיים שהאספקה מבית שלהם מוגבלת מאד ורחוקה מלהספיק. שנית מכיוון שאין דרך בטוחה לסלק אותן באופן בטוח בתום מחזור החיים שלהן והטמנתן בקרקע מסוכנת ביותר. בנוסף, מציינים המבקשים שאין מספיק תחנות כוח לייצור חשמל במדינה אשר יוכלו לספק את הצריכה של צי גדול של רכב חשמלי. מה גם שאחרי עשרות שנים שבהן הממשל הפדראלי מעודד את תעשיית הנפט ואת התחבורה והכלכלה באמצעות מכוניות ומשאיות עם מנועי בעירה פנימית, דבר שיצר מקומות תעסוקה לאזרחים רבים מספור והיה כוח המניע של הכלכלה, המעבר לחשמל יותיר אזרחים רבים לעמוד מול שוקת שבורה.

יהיה מרתק לראות כיצד היוזמה הזו תתפתח. העתק הועבר לנשיא ביידן. עוד נשמע על זה אני בטוח.

Check Also

נתפס: יונדאי איוניק 6 N

מעל 600 כ"ס, צלחות בלימה 400 מ"מ, מפשקי גלגלים רחבים יותר - יונדאי איוניק 6 N - נתפס בניסויים דינאמיים על מסלול הנורבורגרינג שליד מרכז הפיתוח של יונדאי אירופה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

8 + eighteen =