יום שלישי , 26 מאי 2020
ראשי » מטוסים ותעופה » מטוס הכיבוי מדגים היום בהרצליה

מטוס הכיבוי מדגים היום בהרצליה

כפי שסיפרנו לכם רק לפני שלושה ימים, הגיע לישראל מטוס כיבוי רוסי לטובת הדגמה כמו גם העברת מסר למדינה באשר לזמינותו. את האירוע אירגנה חברת ג'י פורס הישראלי, המייצגת את יצרנית המטוס ברייב הרוסית, מנסה לשכנע מקבלי החלטות בישראלי כי בידיהם הפתרון היעיל ביותר שקיים היום לכיבוי שריפות מהאוויר. למטוס, הברייב Be 200, לא רק יכולת כיבוי אלא גם יכולת להנחית צוות בכל נקודה בים, או לאסוף ניצולים במשימות חיפוש והצלה. על רקע קידוחי הגז המתרבים והפוטנציאל הכלכלי הגלום בהם, נראה של ג'י פורס יש כלי מנצח. אולם חשוב לציין שמדובר בכל זאת בכלי טיס מזרחי, שגם אם הוא מודרני ומרושיין במערב, הוא אינו מוכר אצלנו. לדבר זה חשיבות רבה במישור הלוגיסטי והתחזוקתי.

ג'י פורס סבורה שעל המדינה לרכוש שלושה עד ארבעה Be 200 אשר יעילותם טובה הרבה יותר מזו של הבומברדייה המקביל. בשיחה עם איש חיל האוויר אשר נכח במצגת, עלתה שאלת נכונות הקמתה של טייסת כיבוי בחיל האוויר מול השארת המשימה הזו בידי חברה אזרחית. בעיקר על רקע חוסר הידע בחיל האוויר אם ברמת התחזוקה או פרופיל המשימה. עלות כל מטוס עומדת על כ-40 מיליון דולרים וקיימת אפשרות של חכירה. מטרת ההדגמה היום הייתה להעביר את המסר – למי שצריך – שמטוס כיבוי זמין וכל שצריך זה לרשום את ההמחאה על 120 מיליון דולרים, להכשיר צוותים, לרכוש חבילת חלקי חילוף ולהכשיר אנשי קרקע, להמציא סמל יחידה ולחכות לשריפה הבאה שתקרה באזורנו בה אולי – הפעם – נוכל גם אנחנו להשתתף בכיבויה. לא רק נכס אסטרטגי אלא כלי יח"צני לכל רוה"מ מכהן.

צפו גם בזה

פולקסווגן טיגואן הוא רכב הפנאי הבטוח ביותר של 2016 על פי ENCAP. צילום: NCAP

פולקסווגן טיגואן הכי בטוח ב-2016

כך קבע ENAP בריכוז תוצאות מבחני הריסוק של 2016

4 comments

  1. רוני
    נראה מגניב , בינתיים עד שיהיו שריפות אפשר להשתמש בו לסימונים מהירים של כבישי מע"צ (במילא צובעים את הכבישים בצבע פלסטי לא תיקני), או לריסוסים המוניים בשטחי חקלאות.מה יעשו מישהו כבר יקמבן את המטוס לצרכים נוספים.

  2. בע"ה

    מה ניתן לעשות עם המטוס בזמן רגיעה? האם הוא מסוגל גם להוביל מטען? נוסעים?

  3. עד כה ממשלות ישראל לא רכשו את המטוס Be200 או מטוס עם יכולות דומות וזאת שערורייה וזלזול בחיי האזרחים ובבטחון המדינה. יש כרגע מטוס סיני ימי בקיבולת דומה של 12,000 ליטר מים. מי החברה הפרטית שתקנה 3-4 מטוסי כיבוי אש ימיים ותיתן שרות כיבוי שריפות ותובלה ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

13 − 1 =