יום חמישי , 11 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » 1.9 מיליון מכוניות פורד למוסך
פורד אדג' ועוד דגמי פורד רבים בקריאת תיקון עצומה של כמעט 2.0 מיליון כלי רכב של פורד. הסיבה: כריות האוויר של טאקאטה. צילום: פורד
פורד אדג' ועוד דגמי פורד רבים בקריאת תיקון עצומה של כמעט 2.0 מיליון כלי רכב של פורד. הסיבה: כריות האוויר של טאקאטה. צילום: פורד

1.9 מיליון מכוניות פורד למוסך

תומר הדר

משבר כריות האוויר של טקאטה היפנית כבר מזמן לא נחשב לנחלתם הבלעדית של לקוחות החיים ביפן, היצרנית, שסיפקה עשרות מיליוני כריות אוויר לאינספור יצרני רכב עוסקת בימים אלה בניסיונות לכבות את השריפה התדמיתית המאיימת לסגור את החברה לחלוטין, מאז שהתגלה כי ברכבים שבהם מותקנות כריות אוויר של טקאטה קיים חשש לחדירת לחות למנגנון כרית האוויר-אשר גורמת להעצמה של הפיצוץ הזעיר שפותח את הכרית-עד לרמה של פגיעה קטלנית בפניו של היושב מול כרית האוויר.

610X141

מבחן רכב פורד קוגה

אופניים חשמליים מסוגננים

כעת, לאחר שמספר יצרניות הודיעו על כוונתן לבצע ריקולים לרכבים בהם מותקנות הכריות של טקאטה – מגיע גם תורה של פורד. לפי הודעת החברה, תידרש פורד לבצע ריקול לכ-1.9 מיליון מכוניות בארה"ב לבדה. הריקול נוגע ללא מעט רכבי כביש שטח וטנדרים של פורד. כך, בריקול נכלל בין היתר פורד אדג' משנות היצור 2007 עד 2010 (שווק גם אצלנו בישראל).  בנוסף, נכלל בריקול הטנדר פורד ריינג'ר, מהשנים 2007 עד 2011, כמו גם רכב הכביש שטח לינקולן MKX משנות היצור 2007 עד 2010. אפילו האייקון של פורד, דגם הספורט מוסטאנג מהשנים 2005 עד 2011, ייקרא לתיקון.

צפו גם בזה

סובארו פורסטר STI

עם מנוע טורבו, מתלים מכוילים, צמיגי כביש וקבינה מהודרת הרבה יותר. סובארו יפן חושפת גרסת פורסטר STI שרירית ומעוצבת של הפורסטר שאנו מכירים. מתי יהיה אצלנו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.