יום שישי , 19 אפריל 2024
הרברט דיס (שמאל)מנכ"ל VW ו-ג'ים האקט מנכ"ל פורד בהודעה משותפת על שיתוף פעולה רחב היקף. צילום: פורד
הרברט דיס (שמאל)מנכ"ל VW ו-ג'ים האקט מנכ"ל פורד בהודעה משותפת על שיתוף פעולה רחב היקף. צילום: פורד

פולקסווגן ופורד נכנסים למיטה

רוני נאק

במהלך סוף השבוע התקיימה מסיבת עיתונאים בה הודיעו  בכירי VW ו-פורד על שיתוף פעולה רחב היקף בתחומים של פיתוח טכנולוגיות של נהיגה אוטונומית וכן של פיתוח מערכות הנעה חשמליות. זאת במטרה לחסוך לכל צד מאות מיליוני דולרים בעלויות של פיתוח וכן לסגור פערים שנוצרו ביחס למתחרים האחרים.

• רכב חדש החל מ-549 שקלים בחודש בלבד!

הנה גרף המתאר את ציפיות VW מהשיתוף עם פורד. זו תשלם לה על כל שלדה שתייצר. צילום: VW
הנה גרף המתאר את ציפיות VW מהשיתוף עם פורד. זו תשלם לה על כל שלדה שתייצר. צילום: VW

זו אינה הפעם הראשונה בה פורד ו-VW משתפים פעולה (גם אם סופרים את העובדה שפורד התניעה מחדש את יצור החיפושית אחרי מלחמת העולם השניה) ומוקדם יותר השנה הודיעו השניים על הסכם דומה בקבוצת כלי הרכב המסחריים והטנדרים. לשיתוף הפעולה הנוכחי יש פוטנציאל עתידי נרחב הרבה יותר עם השפעה גדולה למיד לכל אורכה ורוחבה של שדרת המותגים והדגמים של שתי הענקיות (ביניהם גם פורשה ובנטלי).

למשל פורד תשתמש בפלטפורמה החשמלית החדשה MEB של פולקסווגן לפיתוח דגמים לשיווק בשוק האירופאי. עם תכנית לייצר כ-600,000 יחידות שנתיות על בסיס הפלטפורמה החשמלית של VW אשר עליה היא תשלם לגרמנים פר-יחידה.

העתיד של VW הוא חשמלי ואוטונומי - כך לפי הרברט דיס מנכ"ל הקבוצה. צילום: VW
העתיד של VW הוא חשמלי ואוטונומי – כך לפי הרברט דיס מנכ"ל הקבוצה. צילום: VW

יחד עם זאת החיבור בין השניים אינו טבעי ונובע מכך שראשי החברות מבינים ש"אנו עומדים בסיפה של מהפכת התחבורה המשמעותית ביותר מאד ימיו של הנרי פורד" – כך אמר מנכ"ל פורד ג'יפ האקט. "השיתוף עם VW בתחומים של רכב אוטונומי והנעה חשמלית, יתן לשני הצדדים יתרון תחרותי בעתיד".

מי כאן יהיה העקרב ומי הצפרדע? רק העתיד יגלה לנו.

Check Also

אגרת הרישוי לרכב חשמלי מתייקרת מאד

מדינת ישראל מכניסה את נהגי הרכב החשמלי מתחת לאלונקת המיסים. החל מה-1 לינואר 2025 הטבת אגרת הרישוי תבוטל ותיישר קו לפי 7 קבוצות הרישוי הנהוגות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

four × three =