יום שלישי , 16 אפריל 2024
יונדאי משקיעה סכומי עתק כדי להבטיח את המובילות גם בעתיד. צילום: יונדאי

יונדאי: השקעת עתק של 51 מיליארד דולרים

רוני נאק

קבוצת יונדאי מוטור מדרום קוריאה הודיעה ביום רביעי כי תשקיע 51 מיליארד דולר על פני שלוש שנים כדי לחזק את פוטנציאל הצמיחה שלה בכלי רכב חשמליים ותחומי ניידות חדשים וכן לגייס כמות עצומה של 80,000 עובדים חדשים. 
יותר ממחצית מההשקעה, תופנה להקמת תשתיות מחקר ופיתוח חדשות ולקווי ייצור לכלי רכב חשמליים, כך נמסר בהודעת הקבוצה בשבוע שעבר.

יונדאי קונספט N74 – אחד המלהיבים שראינו מיונדאי. צילום: יונדאי

 

• יונדאי חשמלית קטנה וזולה?

עוד מיליארדים מתקציב העתק יופנו למחקר ופיתוח של כלי רכב חשמליים, כולל דור חדש של יכולות SDV (ראשי תיבות של software defined vehicles) ולפיתוח טכנולוגיית סוללות שהיא סופר-קריטית.

רוב המשרות החדשות שייפתחו מיועדות לקידום עסקים עתידיים, עם 44,000 עובדים חדשים בתחום ההנעה החשמלית, SDVs ולריכוז המאמצים לצמצם פליטות פחמן.

סמי טריילר מימני של יונדאי שכבר בניסוי ב"חיים האמיתיים". מאות ק"מ ללא פליטת גזים. צילום: יונדאי

 

• יונדאי רושמת טנדר חשמלי

קבוצת יונדאי מוטור כוללת את ספינת הדגל של הקבוצה: יונדאי. בנוסף גם את קיה ואת מותג היוקרה המצליח ג'נסיס.  קבוצת יונדאי היא כיום יצרנית הרכב השלישית בגודלה בעולם. חלק נוסף בקבוצה מורכב על ידי ענקית החלפים, יונדאי מוביס וכן חטיבת הנדסה ובניין.

Check Also

נתפס: יונדאי איוניק 6 N

מעל 600 כ"ס, צלחות בלימה 400 מ"מ, מפשקי גלגלים רחבים יותר - יונדאי איוניק 6 N - נתפס בניסויים דינאמיים על מסלול הנורבורגרינג שליד מרכז הפיתוח של יונדאי אירופה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

three × three =