יום שלישי , 16 יולי 2024
ההצלחה של הורדת המחירים כבר פגה. טסלה מדווחת על ירידה במכירותיה. צילום: טסלה

מסירות טסלה מתרסקות 8.5% ברבעון הראשון של 2024

מניית טסלה ממשיכה את מגמת הירידה. צנחה 5.5% לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני. צילום מסך מגוגל

 

רוני נאק

טסלה פרסמה את הדו"ח הרבעוני הראשון של שנת 2024 והוא לא מזהיר. החברה על מכירה גלובלאית של 386,810 יחידות. המשקפות ירידה של 8.5% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הנתונים הם עדות לכך שיצרנית הרכב מתמודדת מול תחרות עזה ומתגברת והחלשות הביקוש לרכב חשמלי בשווקים הגדולים, כולל ארה"ב. טסלה ייצרה 433,371 כלי רכב במהלך התקופה של ינואר-מרץ.

התלהבות רבה אך יצור מוגבל לא באמת עזר לסייברטראק להשפיע על נפח המכירות. צילום: טסלה

 

"הירידה בהיקפי המכירות נבעה חלקית מהשלב המוקדם של האצת הייצור של מודל 3 המעודכן במפעלנו ב-Fremont והשבתות המפעלים כתוצאה מהסטת משלוחים שנגרמו כתוצאה מהסכסוך בים האדום ומההצתה ב-Gigafactory Berlin", אמר נציג טסלה בהצהרה.

הפעם האחרונה שמכירות טסלה צנחו הייתה די מזמן – ברבעון השני של 2020 – כאשר מגיפת הקורונה אילצה את טסלה לעצור את הייצור. הירידה הרבעונית הראשונה במסירות מזה ארבע שנים היא גם סימן לכך שאפקטיביות האסטרטגיה של הורדת המחירים – נחשלת. אגב, אסטרטגיית הורדת המחירים הזו יצרה כדור שלג שמוטט לא מעט יצרניות רכב סיניות – ועוד היד נטויה.  

 

Check Also

יונדאי סנטה פה החדשה מתחממת על הקווים

דגם הפנאי-שטח עם 7 מקומות - יונדאי סנטה פה - מקבל הכרה בינלאומית בזכות עיצוב מצטיין ויכולת רב גונית גם מעבר לכביש. בנוסף, יונדאי מציינת 2 מיליון טוסון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

9 + thirteen =