יום רביעי , 14 אפריל 2021
ראשי » מגזין » יונדאי STARIA
יונדאי STARIA - מבשרת דור חדש והייטקי של מובילי נוסעים. צילום: יונדאי

יונדאי STARIA

הפיתוח והרחבת קו הדגמים של יונדאי ממשיך בקצב מסחרר. יונדאי חשפה במהלך מרץ 21 את העיצוב העתידני של מה שעתיד להיות קו דגמי MPV (אצלנו מוכר כ"מוביל נוסעים") חדש. זאת כקדימון להשקה גלובלית של גרסת היצור המתוכננת להתקיים לקראת אמצע השנה.

ה-STARIA מתוכננת לשמש הן את המגזר העסקי והן את הפרטי כמו משפחות ברוכות ילדים, ומציגה את הדור הבא של פתרונות תחבורה אשר יעשו את הזמן בנסיעה ליותר נעים, מניב וכדאי לעסקים. יתרה מזאת ה-STARIA נותנת הצצה לאופן החדשני של ניצול החלל הפנימי שיהיה זמין ללקוחות בעלי צרכים מיוחדים.

יונדאי STARIA. תא נהג דיגיטלי מלא וסביבת נוסעים מתקדמת עם פתרונות ייחודיים. צילום: יונדאי

• 5 עובדות על יונדאי איוניק 5 החשמלית

העיצוב המרהיב של STARIA מתחיל דווקא מן הפנים. פילוסופיה חדשה אשר מתחילה את בניית הרכב מבפנים, סביב הנוסעים, וממנו יוצאת לחוץ. זו התגובה העיצובית של יונדאי לדרישות החדשות והמשתנות של משתמשים רבים ברחבי העולם. התוצאה היא עיצוב שהוא נקי וטהור כמו שהוא במקביל גם עתידני וזורם. מגדיר אותו קו קשתי רציף מהחזית לאחור שמגיע בהשראת הילת כדור הארץ בעת זריחת השמש. החזית מקבלת קו LED רוחבי המשמש גם כתאורת יום (DRL) נוכחת ביותר. שבכה קדמית גדולה בעיצוב ייחודי יוצרת את המראה המותגי המוכר מדור המכוניות החדש של יונדאי כאשר את המראה העתידני חותמים פנסים קדמיים הממוקמים נמוך בקו אופק של השבכה. עוד ראוי לציין קו מתניים נמוך מאד המאפשר שילוב של חלונות גדולים אשר משפרים מאד את הראות החוצה ומכניסים הרבה אור טבעי לחלל הרכב. זהו פתרון ארכיטקטוני מוכר בתרבות הקוריאנית שגורם לאדם לחוש מחובר יותר לסביבה בה הוא נמצא ומכאן נינוח יותר.

יונדאי STARIA, עיצוב נקי ומינימאליסטי המשרת את הנוסעים שבפנים. צילום: יונדאי

חלל הפנים מקבל השראה מהסאלונים של ספינות השיט המפוארות. תחושת פאר וחלל מרווח ומרגיע. תא הנהג דיגיטלי מלא ועתיר פונקציות. לוח המחוונים הוא 10.25 אינץ' לידו מסך מגע לתפעול המולטימדיה וממשקי הטלפון ואת מנוף ההילוכים מחליפים מתגים. מיקום חכם של לוח המחוונים על הדשבורד, מקנה לנהג שדה ראיה נקי לנתוני הדרך החשובים ביותר. תא הנוסעים מכיל 7 נוסעים בגרסה הבכירה או עד 9 נוסעים ברמת פרמיום. כל מושב נהנה מסביבה בה יש תאי אחסון רבים, שקעי USB שימושיים וגם אפשרויות של הזחה חשמלית, סיבוב המושבים ב-180 מעלות. עוד בחבילת האבזור תמצאו תאורת אווירה עם 64 גוונים. חשוב לציין כי גמישות התיכנון והיישומים הרבים האפשריים, מציעים סידור מושבים של 2 עד 11 מושבים בהתאם לצרכי הלקוח הפרטי או העסקי.

עם גמישות רבה לסידור חלל הפנים אפשר להושיב עד 11 נוסעים או פחות בתנאי הנהלה מפנקים. צילום: יונדאי

פרטים טכניים עדיין לא פורסמו ואנו מצפים להשקה הדיגיטלית שתתקיים בהמשך השנה.

צפו גם בזה

טויוטה רושמת את Beyond Zero

הענק מתעורר! קצת באיחור. טויוטה רושמת סימנים מסחריים ללוגו חדש וסדרת דגמים של מה שעתיד להיות תת-מותג חשמלי מלא עם שורת דגמים בממדים שונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *