יום שני , 24 יוני 2024
2,010 יחידות של קיה סלטוס, משנתוני 22-23, נקראות למוסכים בשל חשש מתקלה במשאבת שמן. צילום: קיה

ריקול קיה סלטוס

רוני נאק

יבואנית קיה, טלקר, מזמנת למוסכי היבואנית 2,010 מכוניות קיה סלטוס לתיקון, כך הודיעה היבואנית מוקדם יותר השבוע. לפי ההודעה מדובר בריקול (כלומר קריאה לתיקון) אשר תקף לסלטוס אשר יוצרו בשנים 2022 ו- 2023.

• ריקול גם לסוזוקי ג'ימני

לפי הודעת היבואנית: " הרינו להודיע לכל הלקוחות בעלי רכב מתוצר קיה דגם סלטוס שנת יצור 2023-2022 כי יצרנית הרכב קיה מוטורס הודיעה על קיומה של תקלת בטיחות סדרתית (RECALL) לחלק מהמכוניות מדגם זה, שנובע מליקוי שהתגלה ביחידת בקרת משאבת שמן חשמלית שעלולה לפגוע בתפקוד הרכב".

לפי היבואנית, הבעיה טמונה במערכת בקרת לחץ השמן בתיבת ההילוכים, כלומר עלולה להיווצר ברכב בעיה שבמקרה קיצוני לא תאפשר לתיבת ההילוכים האוטומטית להחליף הילוך כראוי. בעיה בהעברת ההילוכים, מלבד היותה תקלה מעצבנת שפוגעת בנהיגה, עלולה גם לגרום לצריכת דלק מוגברת, שלא לדבר גם על בלאי של תיבת ההילוכים.

כמו בכל ריקול, גם בריקול של קיה סלטוס ניתן לבצע את התיקון ברשת המוסכים המורשים של קיה וחשוב לדעת שבעל רכב שזומן לריקול ולא ביצע אותו תוך חצי שנה אינו יכול להעביר בעלות על הרכב ואינו יכול לעבור איתו את הטסט.

להלן ההודעה המלאה:

הודעה לבעלי רכב מתוצר קיה סלטוס  שנת יצור 2022-2023

הרינו להודיע לכל הלקוחות בעלי רכב מתוצר קיה דגם סלטוס שנת יצור 2023-2022 כי יצרנית הרכב קיה מוטורס הודיעה על קיומה של תקלת בטיחות סדרתית (recall) לחלק מהמכוניות מדגם זה, שנובע מליקוי שהתגלה ביחידת בקרת משאבת שמן חשמלית שעלולה לפגוע בתפקוד הרכב.

לכל בעלי הרכבים מתוצר זה תישלח הודעה בכתב.

לקוח שירצה לבדוק אם מכוניתו נכללת בקריאת השירות, יכול להתקשר למוקד שירות לקוחות של היבואן בטל' מס': 1-800-377-775 או לפנות לאתר האינטרנט של היבואן שכתובתוwww.kia-israel.co.il

את תיקון תקלת הבטיחות הסדרתית יהיה ניתן לבצע רק במוסכי השירות של היבואן[1], רשימת המוסכים מפורסמת באתר האינטרנט של היבואן.

על פי חוק, תיקון תקלת הבטיחות הסדרתית יתבצע בלא תשלום. מומלץ לתאם את מועד התיקון מראש עם המוסך.

על פי תקנה 306א לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961, בעל רכב שלא יבצע בפועל את תיקון תקלת הבטיחות הסדרתית בתוך 6 חודשים ממועד משלוח מכתב זה, משרד התחבורה לא יחדש את רישיון הרכב שלו ולא תתאפשר העברת בעלות ברכב.

 

 

Check Also

טווח של 600 ק"מ ל-קיה EV3

רגע לפני השקת EV9 הגדול בישראל, קיה העולמית חושפת את הפרטים של הדגם הקטן במשפחה EV3 - דגם הנושא בשורה של טווח גדול ומחיר קטן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

two × 2 =