יום שישי , 14 יוני 2024
אירן אוסרת יבוא של מכוניות צרפתיות לשטחה. גם לא את ה-308 סטיישן הפתיינית. צילום: פיג'ו

אירן מחרימה מכוניות צרפתיות

רוני נאק

מהרגע להרגע, אירן אוסרת על יבוא לשטחה של מכוניות ממותגי הרכב הצרפתיים. כך דווח בהמשך הסופ"ש על ידי אתר אירני שציטט את דובר שר התעשיה האירני. התירוצים לאיסור היבוא של מכוניות צרפתיות הוצדקו כ"התנהגות לא מקצועית מצד הצרפתים" בשנים האחרונות. חשוב לציין כי למותגי הרכב הצרפתיים אחיזה איתנה ואף יצור בשוק הרכב הגדול של אירן.

אירן אוסרת יבוא של מכוניות צרפתיות לשטחה. גם לא את ה-C5 איירקרוס מתוחת הפנים. צילום: סיטרואן

זה שוק הרכב של אירן

ההתפתחות הזו מגיעה על רקע ההפגנות הרבות המתרחשות בכל רחבי אירן שגרמו להתדרדרות ביחסים הדיפלומטיים המתוחים ממילא בין שתי המדינות. נשיא צרפת, מקרון, תיאר את ההפגנות כתחילתה של מהפכה וגם הטיל ספק בהמשך המו"מ להחזרת הסכם הגרעין משנת 2015. גם האיחוד האירופאי הטיל סקנציות על אירן בשל האלימות הרבה שבה השלטונות מדכאים את ההפגנות. גל ההפגנות הארצי, להזכירכם, החל באמצע ספטמבר אחרי שמנשה אמיני, אשה ממוצא כורדי, מתה כשהייתה במצער מכיוון שלא הייתה עם כיסוי ראש ראוי.

אירן היא כאמור יעד יצוא חשוב מאד למותגי PSA ורנו ועצירת הפעילות לכיוון ההוא (בואו לא נשכח גם את רוסיה המוחרמת) עשויה לשחרר יכולת יצור (קאפאסיטי) להזנת שווקים הסובלים כרגע מאספקה יבשושית.

Check Also

הדור הבא של מנועי סובארו – היברידי

מערכת היברידית כל-חדשה של סובארו שומרת על היתרונות של ההנעה הכפולה, מעניקה טווח נסיעה ארוך ובעיקר שחרור מתלות בתשתית טעינה. העתיד המחושמל של סובארו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

18 − nine =