יום שלישי , 2 מרץ 2021
ראשי » אופני הרים » בדקנו: עדשות racing red של רודי פרוג'קט
החלפנו לעדשות racing red וגילינו את אמריקה. צילום: רוני נאק

בדקנו: עדשות racing red של רודי פרוג'קט

רוני נאק

רצה הגורל ולפני כמה שנים קבלתי משקפי רודי פרוג'קט באחד מאירועי השקת הרכב הרבים שהייתי בהם. המשקפיים מסדרת Rydon גם עוטרו בלוגו הלא מאד מחמיא של מותג רכב מסויים ("אצלנו בברנז'ה" יש כלל אצבע שככל שהשי מושקע יותר כך הרכב מחורבן יותר). ובכן ימים ספורים אחרי שהגיעו אליי, שלפתי את האולר השווצרי שצמוד אליי עוד מהטירונות (ויקטוראינוקס ולא גרבר) ובעזרת הלהב הקטן שלו – ניקיתי את מסגרת המשקפיים מהלוגו שעליהם.

צילום ה"לפני". עדשות מקוריות אפורות שהיו שימושיות רק באור שמש חזק ואי אפשר היה אף פעם לנקות אותן באמת. צילום: רוני נאק

עכשיו עם רודי נקיים ממיתוג יצאתי לרכיבה. בשלב הזה אני לא יודע לומר איזו עדשה בדיוק הייתה על המשקפיים המקוריים. למעט העובדה שהייתה אפורה העדשה הזו מאד לא הרשימה אותי. היא הייתה לי כהה מדי, היה לי קשה לאמוד מרחק ועומק, אבל גרוע מכל בשום צורה ואופן לא הצלחתי באמת לנקות אותן עד הסוף – תמיד נותר מעין "ערפל" לא ברור שממש הציק לי.

כך יצא שגורלן של המשקפיים האלה היה להפוך למשקפי צ'ימידן. משקפי ב' שהשתמשתי בהם כששכחתי את משקפי הרכיבה הרגילים שלי. נהיגה או יומיום בכלל לא באו בחשבון בשלב הזה. במקביל – מזה כמה שנים אני רוכב עם רודי שקופים – כהגנה פיזית על העיניים וסינון UV מינימאלי. וכשהגיע זמנן של העדשות השקופות להתחלף – חשבתי שזו תהיה הזדמנות נהדרת להחליף גם את העדשות האפורות הבעייתיות ברודי שבתיק.

המיקוד הוא במה שרואים דרך העדשה – אפשר להבחין ביותר פרטים. צילום: רוני נאק

מתוך מבחר העדשות הנרחב מאד שיש לרודי בארץ בחרתי את ה-racing red. מדוע? מהניסיון שלי עם משקפיים אחרים – סרנגטי עם עדשת sedona ורדרדה. משקפיים שבשבילי נותנים את האפקט הכי טוב – אבל אי אפשר לרכב איתם בשל עדשות הזכוכית. האפקט? שימוש על פני טווח רחב יותר של תאורה והקפצה של פרטים רבים יותר בשטח. עבורי כמו מעבר ממסך רגיל למסך HD. זה האפקט שחיפשתי.

כשניגשתי לחנות באבן יהודה כבר ידעתי שהעדשות השקופות יעלו לי כ-150 שקלים. והתכוננתי נפשית לשלם כפול ויותר על העדשות האדומות. כי בטח אתם כמוני כבר נתקלתם במשקפי שמש שעולים 1200 שקלים והחלפת עדשה בהם עולה 900 שקלים. ומאד הופתעתי לגלות שהעדשות השקופות עולות – 140 שקלים ואילו מחיר העדשות האדומות הוא  – גם 140 שקלים.

אותה מסגרת rydon מוכרת שקבלה חיים חדשים בזכות עדשות ב-140 שקלים. צילום: רוני נאק

עולץ שילמתי ויצאתי בספרינט מהחנות ונתתי גז בפורסטר שלא מפרפר שלי. שעה מאוחר יותר העדשות מורכבות בהחלפה המהירה והקלה של רודי. באותו יום יצאתי לרכיבת ערב – ולשמחתי קיבלתי בדיוק את האפקט שרציתי, הגנה טובה על העין, מספיק קטנים כדי לאפשר אוורור טוב, צבע, בהירות ושקיפות נהדרים. בלי לשים לב השמש החלה לשקוע וכמעט באור אחרון עצרתי לרגע להסדיר נשימה ולנגב זיעה – הורדתי את המשקפיים מהעיניים רק כדי לגלות שהאור סביבי כמעט ונגמר. סוף השקיעה – כמעט אור אחרון ואני רוכב משמש מלאה וכמעט עד החושך ללא צורך להחליף לעדשות השקופות. מהמם!

לקראת שקיעה על שפת המכתש הגדול עם שני חברים טובים ושמש נמוגה עם אור נימוך. צילום: רוני נאק

מבחינתי זה החזיר את הרודי האדומים לקדמת הבמה – מאז רכבתי איתם רכיבות רבות בהנאה מרובה. מרוצה לא רק מהתוצאה אלא גם מהתמורה הנהדרת לכסף והמחיר ההוגן ששילמתי. WIN.

צפו גם בזה

משקפי שמש Under Armour Igniter

משקפי שמש עם כל מה שצריך כדי להגן על העיניים שלך בשטח, אם מפגיעה פיזית או מקרני השמש ועדיין – להראות הכי קול בשטח- Igniter UNDER ARMOUR

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

12 − 7 =