יום ראשון , 14 יולי 2024
טסלה ארה"ב גוזרת מחירים למודל 3 ולמודל Y. צילום: טסלה

טסלה חותכת מחירים – שוב

רוני נאק

בין אם זה כדי ליצור זינוק מכירות לקראת הרבעון האחרון של 2023, או כדי להסלים את מלחמת המחירים מול כל מי שאינו טסלה, יצרנית הרכב החשמלי הודיעה על הורדת מחירים נוספת של דגמי ה-3 וה-Y רבי המכר של היצרנית. טקטיקה זו הוכיחה את עצמה היטב בעבר שהיא בעלת ערך כפול: הראשון הוא למשוך לטסלה רוכשים מתנדנדים שאחרת היו זולגים למותגים אחרים ובראשם מותגי סין. השני הוא לערער את היציבות הכלכלית של יצרניות רכב חשמלי רבות אחרות. טסלה זיהתה כי רבות מהן עומדות על כרעי תרנגולת ולא יהיו מסוגלות להתמודד במלחמת מחירים בשל המרווחים הצרים שלהן. יוצאת דופן היא BYD המזנבת, ואף עברה לראשונה את מכירות טסלה (גלובאלית) – זאת בזכות רוח גבית מהממשל הסיני.

זה BYD דולפין שלצד דגמים אחרים מהווה האיום המשמעותי ביותר לדומיננטיות העולמית של טסלה בראש פירמידת יצרני הרכב החשמלי. צילום: רוני נאק

• מלחמת ארה"ב-סין

לאחר עדכון המחירים טסלה 3 בסיסית תעלה בארה"ב 38,990 דולרים (כ-150 אלף שקלים) מחיר המשקף הורדת מחיר של 1250 דולרים. הורדת המחיר של טסלה Y בגרסת LR נדיבה יותר ועומדת על 2000 דולרים למחיר מעודכן (בארה"ב כאמור) למחיר של 49,490 דולרים. 

• משווה: סיניות חשמליות גדולות בישראל

אגב, המתיחות מול סין, טסלה בחרה להוזיל דגמים המיוצרים ברובם בארה"ב ומזכים את הרוכשים שלהם גם בהטבת מס נדיבה מאד מהממשל האמריקאי – הטבה אשר עשויה להגיע לשיעור של עד 7500 דולרים.

בעבר, מחלק מאירועי הורדת המחירים של טסלה, גם לקוחות טסלה ישראל יכלו להינות. גם אם זה יצר מורת רוח בקרב מי שכבר רכש את הרכב במחיר הגבוה-יותר. הורדת מחיר רשמית כזו אינה משהו שמוכר בפעילות בשוק הרכב הישראלי. אצלנו נהוג לצאת במבצעי מכירות והנחות נקודתיות ולשמור על המחירון הרשמי ללא שינויים. יש לזה יתרונות וחסרונות – לבעלי המכוניות וגם לרוכשים הפוטנציאליים.

Check Also

טורקיה מחבקת את BYD

מהלך מסחרי או תמרון גיאופוליטי? שניהם גם יחד. BYD מקימה מפעל לרכבים חשמליים והיברידיים בטורקיה. ארדואן מתמוגג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × 2 =