יום שישי , 1 יולי 2022
ראשי » חדשות » מלחמת אוקראינה: טויוטה נפגעת ממתקפת סייבר
מתקפת סייבר משביתה 14 מפעלים של טויוטה ביפן. היצור באירופה לא נפגע. צילום: טויוטה

מלחמת אוקראינה: טויוטה נפגעת ממתקפת סייבר

רוני נאק

סוכנויות הידיעות מדווחות כי טויוטה יפן תתניע מחדש את הפעילות ביום רביעי (ה-2 למרץ), יממה שלמה אחרי שכל המפעלים שלה על אדמת יפן עצרו יצור בעקבות מתקפת סייבר על אחת הספקיות החשובות יותר של ענקית הרכב. עצירת היצור ב-14 המפעלים של יצרנית הרכב תקטין את התפוקה בלא פחות מ-13 אלף כלי רכב חדשים.

כך ייראה הדור הבא של טויוטה היילקס?

הספקית שנפגעה היא קוג'ימה המספקת רכיבי פלסטיק ואלקטרוניקה לטויוטה. בהצהרה נפרדת לתקשורת אמרה קוג'ימה שהתגלתה טעות באחד השרתים בחברה וכשזו נבדקה התגלה כי המערכת כולה נגועה בנוזקה כולל הודעה מאיימת בשפה האנגלית. דובר קוג'ימה לא פירט מה היה תוכנה. יחד עם זאת מתקפת הסייבר הגיעה זמן קצר אחרי שיפן הצטרפה למערב בסנקציות על רוסיה בעקבות פלישתה לאוקראינה.

טויטה ראב-4 הנחשק. האם האספקה לישראל תתארך עוד יותר? צילום: טויוטה

שר התעשיה היפני הביע את דאגתו לעמידות של חברות קטנות ובינוניות למתקפות סייבר דומות וכי המתקפה הזו חושפת את החולשה והחשיפה של התעשיה היפנית. המסחר במניות טויוטה לא נפגע.

כאן אצלנו, בישראל, הדגמים של טויוטה המשווקים כאן ומגיעים מיפן הם: טויוטה ראב-4, לנד קרוזר, קאמרי הייבריד, פריוס – חלק מהדגמים האלה (בעיקר ראב-4 ולנד קרוזר) גם כך עם זמני אספקה ארוכים מאד.

צפו גם בזה

מזמינים רכב חשמלי ולא קונים

חוסר האמון של הצרכנים ביכולת לספק רכב חשמלי תופס צורה של הזמנת-יתר של מכוניות חשמליות. מצייר תמונת מצב שקרית של ביקושים גבוהים כשללקוחות רבים כמה הזמנות עומדות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.