יום שני , 24 יוני 2024
הדמיות מחשב בלבד של מה שבהחלט יכול להיות דיפנדר ספורט קטן וזול. איור:M1

היכונו לדיפנדר מיני

רוני נאק

ללנד רובר יש דיסקברי ודיסקברי ספורט שמיועד למי שרוצה דיסקו אבל ידו קצרה. לריינג' רובר יש את "ה" ריינג' רובר ויש את הריינג' ספורט שזה משהו יותר בסגנון אימונית מהודרת – עדיין יקר אבל היי זה לא מיליון שקלים ויותר. לפי אותו הגיון, ושלא להשאיר חלילה איזו נישה ללא נציג, חרושת השמועות סביב התכנית של לנד רובר להציג לשוקי העולם הרוטטים מהתרגשות דיפנדר כיס שיהיה לא רק קטן יותר מהדיפנדר 110 הממוצע אלא שגם יעלה פחות מכרטיס הכניסה לדיפנדר שהוא כרגע כ-600 אלף שקלים. בואו נאמר כ-400 אלף שקלים (או שפאלה ושאקל אחד פחות) אם יהיה על הדיפנדר הזה לעמוד מול גרמניות כמו אאודי Q5 הישישה, ב.מ.וו X3 או מרצדס GLC שעימנו ללא שינויים עוד מ-2019.

גרסת 5 דלתות בהחלט שנראית במקום בהסעות בבוקר לגן הילדים. איור: M1

מה קרה לדיסקברי 5 בהר עמשא?

בתכל'ס יש בזה לא מעט היגיון, בעיקר לאור ההצלחה הגורפת של הדיפנדר החדש לדחוק הצידה את הרגליים של הדיסקברי 5 ולהביא לסגמנט ההוא מעט יותר קשיחות בנעלי סגסוגת 20 אינץ'. לבטח יהיה לדיפנדר מוקטן יותר סקס-אפיל לציבור היוניקורנים המתרחב מאשר הדיסקברי ספורט שעדיין מתלבט אם הוא צמחוני או פול-בלאסט-טבעוני במכנסי יוגה. רוצים דוגמה? בבקשה: פורד ברונקו ופורד ברונקו ספורט. מי לדעתכן תבחר במה?

אולי לא בכזו הגדמה כמו בהדמיה אבל לבטח יהיו בדיפנדר ספורט המון LED'ים. איור: M1

בכל מקרה ההדמיות שאתם רואים כאן אינן מבית לנד רובר אלא ספקולציות נאות מאד ממקור שלישי. בהחלט לא משהו שהייתי מגרש מהחניה שלי. לנד רובר עצמה לא משחררת מידע או טיזרים לגבי הדגם הזה או על איזו פלטפורמה מדובר – אם כי יהיה בטוח לנחש שזו תהיה הקטנה-יותר של משפחת דיסקברי/דיפנדר החולקים את אותו הבסיס המכאני. יתכן שתשולב בדגם פלטפורמה חדשה מבית JLR (או של בעלת המפתח לעסק, קבוצת טאטא ההודית). למדינות המערב יש לצפות לסדרות של מנועים היברידיים מהמתון ועד לפלאג-אין, יותר מסביר שתהיה גם גרסה פול-על-סוללות (לנד רובר משתעשעת עם דיפנדר חשמלי כבר שנים). לשווקים שאינם מנסים לסחוט מיסים ירוקים יהיו מנועי טורבו בנזין ודיזל קטני נפח. בהיותו "דיפנדר" כנראה שנראה גם רמה טובה-יחסית של מערכות 4X4, מתלים ראויים וצמיגים בעלי יכולת שטח מסויימת.

מה אומרים? נראה לא גרוע בכלל! איור: M1

Check Also

טסלה בפינה?

סימני לחץ? טסלה שהורידה מחירים מוסיפה גם טעינה חינמית ל-20 אלף קילומטרים ללקוחות שיעזרו לה להיפטר מדגמים שבמלאי סטטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

thirteen − 1 =