יום שני , 24 יוני 2024
האם מקלארן תהיה הקרבן האחרון של מגיפת הקורונה? אם לא יימצא משקיע מה יעלה בגורל החברה ההיסטורית? צילום: מקלארן

מותג מקלארן למכירה

רוני נאק

לא כל הנוצץ זהב. גם במכוניות עילית כמו מקלארן שבעלי האחזקה העיקריים שלה מחפשים להיפטר מהשקעה לא מוצלחת. הבעלים הבחרייניים של מקלארן שכרו בנקאים כדי למצוא קונה לחלקם ביצרנית הרכב הבריטית. זה קורה לאחר שהמשקיעים נאלצו להזרים לחברה הר של כספים בשיעור אסטרונומי של 1.9 מיליארד דולר כדי לתמוך ולשקם את הנזקים שהיא גוררת עוד מאז מגיפת הקורונה.

אה..לא נורה גם באקספנג יש דלתות מספריים – זה אותודבר. צילום: מקלארן

 

• תתעורר! מבחן דרכים יונדאי i10 ידנית

Mumtalakat, קרן העושר הריבונית של בחריין, לה יש אחזקה של 50% בקבוצת מקלארן, מסרה כי גייסה יועצים ב-JP Morgan בעקבות הוראה מהמלך חמד בן איסה אל-חליפה להפסיק את דימום המזומנים. המהלך מתרחש בעקבות פניות חוזרות ונשנות למשקיעים להזרים כספים לחברה ההפסדית. כך דיווח ה"סאנדיי טיימס".

Mumtalakat מחזיקה בנתח גדול ב-McLaren משנת 2007. היא נאלצה לסייע במימון הזרמת מזומנים חירום של 385 מיליון דולרים ליצרנית הרכב בשנת 2020, מכיוון שהתזרים שלה נחרב בזמן מגיפת הקורונה.

מקלארן ארתורה ספיידר – האם זו תהיה המקלארן האחרונה? צילום: מקלארן

1.3 מיליארד דולרים נוספים גויסו בשנה שלאחר מכן באמצעות צעדים חירומיים הכוללים מכירה והשכרה חזרה של המטה שלה בעיירה WOKING דרום מערבית ללונדון, מכירה חלקית של אוסף מכוניות המורשת של החברה וגיוס כספים נוסף עם קרן העושר הריבונית של ערב הסעודית.

עתה נראה שגם לעשירי המפרץ הפרסי כבר נמאס להפסיד כל-כך הרבה כספים והם מחפשים להעביר את מקלארן ההיסטורית לידיים הבאות (אולי הפראייר הבא?) – כל זאת על רקע התכניות להציג דור חדש של מקלארן חשמליות. חרושת הספקולציות לגבי בעלי העניין לרכוש את החברה נוגעת בשני קצוות: מצד אחד אילון מאסק ומהצד השני קונגלומרט סיני. בשני המקרים נראה שהפטרולהדס יצאו בהפסדם.

נ.ב. קבוצת הפורמולה 1 היא יישות פיננסית אחרת ולא קשורה כלכלית ליצור הרכב.

Check Also

מבחן דרכים MG4 X POWER

היא לא מושלמת אבל היא החשמלית הכי כיפית שיש היום בשוק. MG4 X POWER עולה רק 174 אלפי שקלים ומביאה בשורה דינאמית מופלאה. אז מה אם הטווח לא משהו

One comment

  1. הגיע הזמן שחברות שמייצרות מפלצות במיליוני דולרים לרכב יעלמו מהעולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fourteen − fourteen =