יום שלישי , 16 יולי 2024
BYD חושפת מהדורה מיוחדת של ה-SEAGULL החשמלי הקטן במחיר מתחת ל-10K דולרים. צילום: BYD

BYD סיגאל – פחות מ-10,000 דולר

רוני נאק

יצרנית הרכב הסינית BYD, שכרגע האטו 3 שלה היא המכונית החשמלית הנמכרת ביותר בישראל וגם המכונית הכי נמכרת בישראל בשנה שחלפה, חושפת את ה- SEAGULL (כלומר שחף) במה שהיצרנית מכנה "מהדורת כבוד" שזו גרסה מיוחדת עם אבזור מושקע יותר.

אבל מה שיותר מעניין הוא המחיר: 69,800 יואן סיני, או 9,700 דולר. כלומר המכונית הזאת עולה לסינים פחות מ-50,000 שקלים בגרסה הבסיסי שלה – והיא 100% חשמלית. בישראל כמובן שיש מס קניה בגובה 35% וגם עלויות של הובלה ומכסים נוספים, אבל אי אפשר להתעלם מכך ש- BYD החליטה לכבוש את העולם ולא מן הנמנע שהיא תחליט שהמכונית החשמלית הקטנה שלה תיוצא מסין ותהיה כלי מרכזי באסטרטגיה הזו.

BYD חושפת מהדורה מיוחדת של ה-SEAGULL החשמלי הקטן במחיר מתחת ל-10K דולרים. צילום: BYD

 

• יונדאי i10 ידנית רק 78,900 שקלים

לפי המפרטים שהיצרנית BYD מפרסמת עבור לקוחותיה בסין, הדגם (שיכונה "דולפין מיני" מחוץ לסין) מצויד במנוע שמפיק 74 כ"ס ו-14 קג"מ. הלקוחות יכולים לבחור בין סוללה בסיסית בקיבולת 30.8 קוט"ש או סוללה גדולה יותר עם קיבולת 38.8 קוט"ש.

אלה אמנם לא קיבולות אדירות בכלל והטווח הרשמי שהיצרנית מציגה (טווח שנמדד לפי התקן הסיני האופטימי) הוא 305 קילומטרים לגרסה הבסיסית או 405 קילומטרים לגרסה שמצוידת בסוללה הכבדה. הסוללות עצמן שייכות לסדרת הבלייד של BYD ועם כימיית LFP (סוללות עם כימיית סודיום באופק כאמצעי להוזיל עוד יותר את העלות).

BYD חושפת מהדורה מיוחדת של ה-SEAGULL החשמלי הקטן במחיר מתחת ל-10K דולרים. צילום: BYD

מתי ה-BYD סיגאל יגיע לרחוב הישראלי ולעמדות הטעינה המצפות? עוד חזון למועד. כרגע בשוק הרכב בישראל ישנו וואקום שרכב חשמלי אינו מצליח למלא – מפאת המחירים הגבוהים. במקרה כזה, רכב חשמלי זול, ככל הנראה ממותג סיני כלשהו ולא בהכרח BYD, ייכנס לנעליים הגדולות של המכוניות הקטנות הנמכרות ביותר בישראל: קיה פיקנטו ויונדאי i10 המשווקות במחירים הרבה מתחת ל-100 אלף שקלים.

Check Also

יונדאי סנטה פה החדשה מתחממת על הקווים

דגם הפנאי-שטח עם 7 מקומות - יונדאי סנטה פה - מקבל הכרה בינלאומית בזכות עיצוב מצטיין ויכולת רב גונית גם מעבר לכביש. בנוסף, יונדאי מציינת 2 מיליון טוסון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × four =