יום שישי , 14 יוני 2024
שוק השיפורים רותח עם מוצרים רבים לטויטה לנד קרוזר הבא. צילום: TIS

טויוטה לנד קרוזר החדש בדרך ושוק השיפורים כבר לוהט

אפשר גם הנמכה וחישוקי 22 אינץ' על צמיגי כביש. צילום: TIS

רוני נאק

אמנם אנחנו נצטרך להמתין כשנה לדור החדש של טויוטה לנד קרוזר (סדרה 250 בשבילכם) אבל בחו"ל חברות השיפורים והקוסמטיקה כבר מתחילות לתת גז. החל משילובי חישוקים וצמיגים חדשים, עטיפות בוהקות, הנמכה לכביש או הגבהות לשטח ואפילו הסבה לסרן חי בחזית (בוידאו – הדמיה שמתחת), העולם של טויוטה לנד קרוזר מתפוצץ מאפשרויות ובעיקר מציפייה.

עיטוף ירוק מטאלי מפרגן בצבעים הקלאסיים וכמובן הגבהה חישוקי וצמיגי שטח שנראים כ-35 אינץ'. צילום: TIS

מערכת ההנעה ההיברידית נקראת i-Force Max והיא שונה משאר המערכות ההיברידיות של טויטה באופן שבו היא מסודרת. במקרה של הקרוזר (וגם טונדרה ורכבי עבודה אחרים), המנוע החשמלי נמצא צמוד ומאחרי מנוע הבעירה הפנימית ויחדיו הם מזינים את הכוח לשרשרת הנעה מכאנית רגילה – כלומר, תיבת הילוכים פלנטרית עם 8 הילוכים – משם הכוח עובר לטרנספר עם LOW ונעילה ומפוצל בין הסרן החי שמאחור למתלה עצמות עצה כפולות שבחזית (פלטפורמת TMGA-F בווריאציה של הקרוזר 300, טאקומה, טונדרה ובקרוב גם היילקס כל-חדש). התפוקה מרשימה ועומדת על 326 כ"ס ו-64 קג"מ.


אם המחשבה של טויוטה לנד קרוזר היברידי מדכאת אתכם – אל חדש – לפי האתר העולמי של טויוטה – שוקי מערב אירופה יזכו להנות ממנוע הטורבו-דיזל 2.8ל' המוכר אשר מפיק 204 כ"ס ו-50 קג"מ. אלא שהפעם הוא יחובר לתיבת הילוכים עם 8 הילוכים (ולא 6 כמו בקרוזר/היילקס הנוכחיים). מה שבטוח SEMA הבאה תהיה מלאה בהם.

Check Also

קטנות וזולות: סוזוקי סוויפט, ניסאן ג'וק ו-טויוטה יאריס

סוזוקי, טויוטה וניסאן מתחילות לשווק בישראל דור חדש או משודרג של דגמי ליבה חשובים המחיר מתחיל ב- 113,900 שקלים ואף אחד מהדגמים האלה חשמליים - בשביל המחיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × four =