יום חמישי , 7 יולי 2022
ראשי » חדשות » טסלה מחפשת חבלן
פותח מאמר סמל טסלה
עשרות פצצות ממלחמת העולם סולקו מאתר הבניה של מפעל טסלה בגרמניה. צילום: TESLA

טסלה מחפשת חבלן


רוני נאק

בחודשים האחרונים עמלה יצרנית המכוניות החשמליות – TESLA – על ניקוי הקרקע באתר של המפעל החדש שלה בעיירה גרונהיידה הסמוכה לברלין. אלא שהדחפורים המנקים את היער והצמחייה במקום, במסגרת עבודות העפר הנדרשות לתשתית המפעל, נתקלים פער אחר פעם בפצצות ישנות ממלחמת העולם השנייה. פצצות שהטילו מטוסי בנות הברית לפני מעל ל-70 שנה.

בתוך מאמר מפציץ B-17
מפציץ B-17 נותן עבודה גם 75 שנים אחרי ההטלה. צילום: WIKI

ולא מדובר בפצצה אחת או שתיים אקראיות (כפי שפוגשים מדי פעם חקלאי רמת הגולן) – עד עתה סולקו מהשטח כ-15 פצצות. חלק מהפצצות נבדקו והוכרזו כ"לא מסוכנות" על ידי חבלנים והורחקו מהזירה אולם ביום שיש האחרון היה על צוות סילוק הפצצות ממש להפעיל ולפוצץ פצצה במשקל מאות קילוגרמים בזירה עצמה. הפיצוץ הפעם היה שונה מקודמיו – זאת בשל ריבוי העובדים באתר העוסקים בביאור היער. כחלק מאמצעי הבטיחות הוזעק מסוק משטרתי אשר ווידא כי יישאר אזור סטרילי ברדיוס של מעל ל-600 מטרים סביב הפצצה.

• אל תחכו למכונית החשמלית של טסלה – GAC כבר אצלנו!

על פי נתוני הרשות המקומית, כבר נוקו 1.63 קמ"ר (מהסך של 3.0 קמ"ר שיהיה שטחו המלא של מפעל טסלה) מתחמושת ונפלים שנמצאו בשטח. עבודות העפר צפויות להסתיים בתחילת חודש אפריל לקראת שלב הקמת המבנים. TESLA מצידה עדיין דבקה בלוח הזמנים המקורי ומתכננת להתניע את קו היצור במפעל הגרמני שלה בתחילת 2021.

צפו גם בזה

מבחן דרכים סוזוקי S-Cross

עדכון עמוק, על פני השטח, לרכב הפנאי מסוזוקי מתווסף ליחידת הנעה מוכרת, חבילת בטיחות אקטיבית ושומר על הטעם המוכר של המוצר והמחיר? סוזוקי S-CROSS מתעדכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.