שבת , 13 אפריל 2024
BYD מורידה מחירים בפעם השלישית באסיה ובאירופה - אצלנו לא צריך. בצילום SEAL U שבקרוב מצטרף להיצע בישראל. צילום: BYD

BYD חותכת מחירים – בפעם השלישית

רוני נאק

מלחמת המחירים שטסלה התניעה ב-2022 עם סדרה של הורדות מחירים יצרה (בכוונה תחילה) כדור שלג שגרם לחברות סיניות רבות לפשוט רגל (האחרונה שבהן היא HiPhi). חלק מאלה שמצליחו להישאר רווחיות מגיבות בהורדת מחירים משל עצמן. אחת הבולטות שבהן היא BYD שאנו מכירים כאן בישראל היטב.

זה יאנגוואנג U9 – מותג פרימיום מבית BYD – שהיום ה-25 לפברואר יעשה את הבכורה שלו ושל מעל ל-1,000 כ"ס חשמליים. צילום: BYD

 

הורדה ראשונה של חלק מהדגמים בשיעור של 10% התקיימה בחודש נומבר 2023 (על פי הדיווח של NIKKEI אסיה). הורדת המחיר השניה הייתה ממש בתחילת השנה, בינואר, עם גילוח של 15% ממחיר הדגמים הנפוצים בגרמניה – זאת לאור החדירה הכושלת לשוק הרכב הגדול באירופה (מכירה של מאות בודדות מדגם ATTO3 ועוד עשרות מדגמים אחרים). ועתה, רק לפני יומיים הורידה עוד 14.5% ממחיר חלק מהדגמים – בהם הדולפין שמקבל גם גרסת כניסה בסיסית (לא מיובאת ארצה) במחיר של 13,900 דולרים בסין.

טבלה היסטורית של מחירי הליתיום הגולמי (במטבע סיני) שפל המבטא היטב את הצינון בשוק. צילום מסך tradingeconomics

 

גורמים ב-BYD הגיבו כי הורדות המחיר אפשריות בזכות הירידה בעלות היצור של הסוללות – בעיקר של מחיר הליתיום הגולמי שירד לשפל של שלוש שנים.

 

• מבחן דרכים BYD דולפין

איפה הורדות המחירים האלה פוגשות אותנו – הלקוח הישראלי? כנראה שבכלל לא. BYD הצליחה בישראל הצלחה פנומנלית הראויה לכל שבח. בזמן קצרצר היא התבססה לא רק כמותג הרכב החשמלי המשמעותי ביותר בישראל אלא שגם ה-אטו 3 שלה הוא הרכב הנמכר ביותר בישראל בשנת 2023 – עם 14,244 יח'. בפער גדול מאד על המקום השני (יונדאי אלנטרה היברידית) ממנה עלו על הכבישים בישראל 8,058 יח'. עם כזו אחיזה איתנה בשוק, דגמים חדשים שמגיעים כל העת (BYD משיקה את SEAL) ומבצעים נקודתיים לדגמים מסויימים כמו טאנג ו-דולפין. אין ליבואן BYD בישראל, שלמה מוטורס, תמריץ להוריד מחיר ולהסתכן באנטגוניזם מצד הלקוחות שכבר רכשו את הרכב (ראו ערך טסלה) ומצד ציי הרכב שכן העזו ורכשו רכב חשמלי.

Check Also

אופל פרונטרה חוזר – גם כחשמלי

גם חשמלי וגם היברידי-קל. אופל פרונטרה חוזר ליצור אחרי כעשרים שנים והפעם בגלגול חיים שהוא מאד PC ומתאים לזמננו. הנעה כפולה אין. שקעי USB לרוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

seven + 11 =