יום חמישי , 22 פברואר 2024
דור שלישי של דאצ'יה דאסטר - על פלטפורמה חדשה ועם מערכת הנעה היברידית. צילום: דאצ'יה

דאצ'יה חושפת את הדאסטר החדש

רוני נאק

דאצ'יה הרומנית חושפת דור חדש לדאסטר, רכב הכביש שטח של מותג הרכב ה"עממי" של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי. בניגוד לרוב יצרני הרכב שמכוניותיהם הולכות והופכות מורכבות (ויקרות) משנה לשנה, דאצ'יה מאז ומתמיד יצרה מכוניות פשוטות יחסית המבוססות על טכנולוגיה יחסית וותיקה-אך-מוכחת של רנו ובהיבט זה – גם הדור החדש של הדאסטר אינו שונה.

דור שלישי של דאצ'יה דאסטר – תא נהג דיגיטלי זה העממי החדש. צילום: דאצ'יה

לפי המפרטים שדאצ'יה העולמית מפרסמת, הדאסטר החדש יוצע, בדומה לקודמיו, גם בגרסאות בעלות הנעה כפולה וגם בגרסאות בעלות הנעה קדמית בלבד, כולל גרסאות רגילות ולראשונה בדגמי הדאסטר- היברידיות. כאשר להיברידית יש בהחלט כוח משיכה רב ללקוח בישראל.

כנהוג בדאצ'יה, הגרסאות שמיועדות לנסיעה בשטח יצוידו במערכת המאפשרת לנהג לברור בין הנעה קדמית או הנעה כפולה – ובנוסף יצויד הדאסטר גם במערכת בקרת ירידה במדרון, כלומר מערכת שמיועדת לנסיעת שטח ומאפשרת לדאסטר לזחול במדרון בלי שהנהג יצטרך לגעת בבלמים.

דור שלישי של דאצ'יה דאסטר – אותו קונספט עממי עם יותר יכולת וערך לנהגים. צילום: דאצ'יה

לפי נתוני דאצ'יה, הדאסטר החדש אינו שונה מהותית מקודמו במימדיו: אורכו של הדגם החדש הוא 4.34 מטרים, רוחבו הוא 1.81 מטרים וגובהו הוא 1.65 מטרים. היצע המנועים כולל מנוע בסיס בנפח 1.0ל', המפיק 100 כוחות סוס, מנוע נוסף בנפח 1.2 ליטרים המפיק 130 כוחות סוס ובגרסה הבכירה מערכת הנעה היברידית המבוססת על מנוע בנפח 1.6 ליטרים המפיק 94 כוחות סוס ומנוע עזר חשמלי המפיק 49 כוחות סוס נוספים. זוהי גם גרסתו היחידה של הדאסטר שמוצעת עם תיבת הילוכים אוטומטית. באופן מעניין, על גרסת דיזל שנחשבת יותר מזהמת אין מה לדבר כרגע למרות שבעבר לא מעט דאסטרים הוצעו עם מנועי דיזל ונחשבים למועדפים בשוקי היעד שבאותן מדינות מתפתחות.

דאצ'יה דאסטר משווק בישראל על ידי פריזבי במחיר המתחיל ב-114 אלף שקלים לגרסת הנעה קדמית עם תיבת הילוכים ידנית (גרסת ה-4X4 הזולה ביותר עולה 130 אלף שקלים גם כן עם תיבה ידנית).

 

Check Also

הסבה לחשמל של ריינג' קלאסי

קח רכב אספנות קלאסי ונדיר עם מנוע V8 רועם וחלש והסב אותו להנעה חשמלית. חילול הקודש או תוספת זמן לקשיש הבריטי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × 5 =