יום שני , 20 מאי 2024
רנו זואי עם היריעה הסולארית מפיקת החשמל על הגג. ניסוי ראשון מוצלח של אפולו פאואר הישראלית. צילום: גיין מדיה
רנו זואי עם היריעה הסולארית מפיקת החשמל על הגג. ניסוי ראשון מוצלח של אפולו פאואר הישראלית. צילום: גיין מדיה

יריעה סולארית על הגג של הרכב

שטח

חברת אפולו פאוור הישראלית מדווחת כי בהמשך להסכם עם אוטומוטיב סרוויס ישראל (הנציגה הרשמית של מעבדות החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי) להתקנת יריעה הסולארית הגמישה שפיתחה החברה על גג של רנו זואי חשמלית. ההתקנה נעשתה כבדיקת התכנות חשמלית ומכאנית של יישום היריעה הסולארית של החברה.

לאחר הניסוי הצדדים סיכמו במשותף ובשביעות רצון את תוצאות הבדיקה. היריעה יצרה חשמל מאור השמש בכל תחרישי הנסיעה והשימוש. לאור זאת הניסוי ימשיך על בסיס התוצאות שהתקבלו.

ההודעה לבורסה בדבר הניסוי

עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור:"אנו שמחים על הצלחת ניסוי ההתכנות שביצענו יחד עם אוטומוטיב סרוויס ישראל, הנציגה הרשמית של מעבדת החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי בישראל. הניסוי הוכיח כי היריעה הגמישה שפיתחנו ייצרה אנרגיה חשמלית מאור השמש לאורך כל משך בדיקת ההתכנות, כולל בזמן נהיגה ובתרחישי שימוש שונים אנו נמצאים עמם בדיונים על המשך ניסויים נוספים בתחום חיבור היריעה לרכבי הקונצרן. מהפכת הרכב החשמלי וההיברידי קורמת עור וגידים וחברות הרכב הגדולות נערכות ליום שבו יוקטן ייצור הרכבים המונעים על ידי בנזין וסולר. הטכנולוגיה אותה אנו מפתחים מכוונת בין היתר לרכבים החשמליים והיברידים ונוגעת בנקודות הכי בעייתיות בעולם הרכב החשמלי היא הגדלת טווח נסיעה בין טעינות ויכולת טעינה ללא תלות בתשתיות. אנו ממשיכים בתכנית שלנו לאיתור שותפים אסטרטגיים מובילים בתחום הרכב ובתחומים אחרים בהם אנו מאמינים שיכול להיות לנו יתרון טכנולוגי".

Check Also

טופ גיר: יונדאי איוניק 5 N היא החשמלית הספורטיבית הטובה ביותר

מגזין טופ גיר בוחר את ההוט האטצ' החשמלית הטובה ביותר: יונדאי איוניק 5 N מתבלטת בזכות שורה ארוכה של תכונות - אחת מהן היא הומור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

six − one =