יום שני , 26 פברואר 2024
שעון רולקס על הצד
הנה רולקס GMT "באטמן". הוצג ב-2019. ועד 2021 לא יהיו לרולקס חדשות. צילום: רולקס

רולקס ופאטק פיליפ לא ישיקו שעונים חדשים השנה

רוני נאק

לא שיש למישהו מצב רוח לקנות עכשיו משהו – אבל חשבתי לתת הצצה לעולם אחר ושונה מתעשיית הרכב – עולם שעוני העילית. במידה רבה הוא מקביל לעולם הרכב:המוצרים בו יקרים, המותגים חזקים, ישנם שיתופי פעולה חוצי עולמות בין מותגי הרכב למותגי השעונים. עבור רבים שעון של איכות, כמו מכונית פרימיום, הוא סמל סטאטוס (בעיקר כלפי גברים אחרים – כי נשים פחות בקטע זו עובדה לא המצאתי).

פאטק נאוטילוס
פאטק פיליפ זה הגביע הקדוש של עולם שעוני העילית. וגם הם עוצרים השקות עד ל-2021. צילום: פאטק

ובכן גם החזקים שבמותגי השעונים: רולקס ו-פאטק פיליפ הודיעו השבוע כי לא יציגו דגמים חדשים בשנת 2020 (כך לפי העיתונות בחו"ל). זאת בשל סגירת מפעלים וסדנאות בשוויץ וברחבי העולם. גם הם – כמו הרכב – נשענים מאד על השוק הסיני שהיה בקיפאון מוחלט בחודשים האחרונים. קפאון שהגיע אחרי תקופה ארוכה של ירדה מתונה-אך-עקבית במכירות. הקבלה נוספת לעולם המכוניות הוא ביטול התערוכות. בעולם השעונים יש שתי תערוכות חשובות: באזל הוותיקה שבהן ומוקד עליה לרגל לסוחרים ועסקים מרחבי העולם. מקום בו מושקות קולקציות חדשות ונסגרות עסקאות רכש שנתיות. וגם ז'נבה – הקטנה יותר שנולדה אחרי פרישה של כמה מותגים מהגילדה הוותיקה. שתי התערוכות בוטלו השנה. ז'נבה בגלל קורונה ו-באזל בשל חוסר עניין.

Check Also

זה הטנדר החשמלי של BYD

מתקרב ליצור סדרתי, הטנדר החשמלי של BYD נתפס ללא הסוואה ברחובות שנזן בסין. מה שנראה כמו טנדר טונה, עם הנעה כפולה ותא כפול דיגיטלי מהודר ועתיר כפתורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 × one =