יום חמישי , 22 פברואר 2024
suzuki vitara hybrid החל ב-135 אלפי שקלים. צילום: סוזוקי

סוזוקי קרוסאובר ו-ויטארה מהיום היברידיות

רוני נאק

מכשירי תנועה, יבואנית מכוניות סוזוקי לישראל, מתחילה היום לשווק את רכבי הפנאי שלה: קרוסאובר ו-ויטארה עם מערכות הנעה היברידיות. בדומה למערכות העזר החשמליות שיש בסוזוקי איגניס ובסוויפט. גם כאן מדובר במערכת היברידית "קלה" (אם כי חזקה יותר) שתפקידה העיקרי הוא לאפשר זמני דימום מנוע ארוכים יותר וכן לסייע עם תוספת מומנט בתחילת התנועה. לפי ההודעה של היבואנית מושג חיסכון של 17% בצריכת הדלק ובהתאם גם ירידה בפליטת המזהמים ועליית דרגה בסולם זיהום האוויר לרמה 4 (בעבר 8).

• מבחן דרכים סוזוקי איגניס היברידית

בנוסף ניצלה היבואנית לשפר את חבילות האבזור והנראות בכל הגרסאות המשווקות, עם הנעה קדמית או כפולה, שילובי צבעים ועוד. חבילת הבטיחות והסיוע מקבל דירוג בטיחות 7 (ברמת האבזור הבכירה) שזה בהחלט שידרוג חשוב לרכב שהוצג לעולם לפני כשש שנות דגם.

סוזוקי ויטארה היברידית משווקת בארבע גרסאות ובמנעד מחירים בין 137,000 שקלים ל-145,000 שקלים.

טיפול דומה תעבור גם הקרוסאובר המקבלת את יחידת ההנעה הזהה לזו של ויטארה. המחיר כאן יהיה 135,000 שקלים לגרסה ההיברידית ו-130 אלפי שקלים לגרסת הבנזין ה"רגילה".

צבי נטע יו"ר מכשירי תנועה מציין :עם השקת דגמי ויטארה וקרוסאובר היברידיות, קבוצת מכשירי תנועה משלימה מהלך בו כל דגמיה (למעט ג'ימני)יהיו מצוידים בטכנולוגיה היברידית.

Check Also

הסבה לחשמל של ריינג' קלאסי

קח רכב אספנות קלאסי ונדיר עם מנוע V8 רועם וחלש והסב אותו להנעה חשמלית. חילול הקודש או תוספת זמן לקשיש הבריטי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

15 + 5 =