יום שלישי , 16 אפריל 2024
טויוטה פריוס כל חדש - יגיע לשוקי העולם ברבעון הראשון של 2023. איור: BCW

טויוטה פריוס כל-חדש

רוני נאק

בשבועות האחרונים טויוטה מודיעה לנציגיה שלא יוכלו להמשיך ולהזמין את הדור ה-4 של טויוטה פריוס. זאת כהכנה להפסקת היצור בנובמבר הקרוב. טויוטה פריוס הנוכחי החל את מסעו בכבישי העולם עוד בשנת 2015. קשיש אמיתי.

על פי מקור ביפן טויוטה בשיא ההערכות להשקת הדור ה-5 והחדש של ההיברידית המשפחתית (בגרסאות היברידיות ו-פלאג אין) עם חשיפה מתוכננת בדצמבר הקרוב והגעה מהירה לשוקי הליבה עוד ברבעון הראשון של 2023.

טויוטה פריוס כל חדש – יגיע לשוקי העולם ברבעון הראשון של 2023. איור: BCW

הבסיס יהיה אבולוציה של פלטפורמת TNGA שבה משתמש הדור ה-4 (הנוכחי) של הפריוס ועליו מרכב אירודינמי יותר, עם מרווח גחון מצומצם וגג נמוך – לטובת שיפור מקדם הגרר הטוב ממילא. בסיס הגלגלים יהיה כ-275 ס"מ ארוכים המסמנים צמיחה משמעותית של 5 ס"מ.

הממדים הצפויים הם: אורך של 455 ס"מ, רוחב של 178 ס"מ, גובה של 141 ס"מ

• מבחן דרכים טויוטה ראב-4 פלאג אין

מערכת ההנעה ההיברידית הנוכחית כבר וותיקה למדי וטויוטה תרענן אותה עם מערכת הדור ה-5 כפי שאנו מכירים אותה בוורסיה מצומצמת בטויוטה יאריס וה-יאריס קרוס. זה מתחיל מהחלפת מצברי הניקל-מטאל היידרייד המיושנים במצברי ליתיום-יון מעודכנים. טויוטה תשאר עם נפח של 1.8ל' אבל עם עדכונים למנוע לשיפור צריכת הדלק וצמצום הפליטות.

טויוטה פריוס כל חדש – יגיע לשוקי העולם ברבעון הראשון של 2023. איור: BCW

גרסת ה-PHEV של טויוטה פריוס תזכה למנוע 2.0ל' אטמוספרי כל-חדש (המשרת כבר דגמי לקסוס) וסוללת ליתיום-יון שתהיה אמורה לספק טווח של 100 ק"מ חשמליים. אלו לפחות היעדים של מפתחיה. לגרסת ה-PHEV יהיה תפקיד משמעותי יותר מבעבר והיא אמורה להיות כמחצית מנפח המכירות של הפריוס החדשה.

חשוב לציין כי ברבעון הקרוב (האחרון של שנת 2022) תשיק טויוטה כמה דורות חדשים של דגמי ליבה מתוצרתה. בהם גם הדור הבא של קורולה הייבריד – שמאד מעניינת אותנו הישראלים.

Check Also

נתפס: יונדאי איוניק 6 N

מעל 600 כ"ס, צלחות בלימה 400 מ"מ, מפשקי גלגלים רחבים יותר - יונדאי איוניק 6 N - נתפס בניסויים דינאמיים על מסלול הנורבורגרינג שליד מרכז הפיתוח של יונדאי אירופה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

three + nineteen =