יום שלישי , 16 יולי 2024
BYD ישראל עשויה להתחיל לשווק את ETP3 - מסחרית חשמלית החל ב-200 אלף שקלים. צילום: BYD EU

בקרוב מסחרית חשמלית מבית BYD

רוני נאק

בימים האחרונים התבשרנו כי שלמה מוטורס, יבואנית BYD, רשמה במשרד התחבורה שתי גרסאות של רכב מסחרי חשמלי בשם ETP3. דבר המבשר – אולי – את כוונת היבואנית ליצור הפרעה בשוק המסחריות הקטנות בו כבר משווקת הסיטרואן ברלינגו חשמלית במחיר של 185 אלפי שקלים.

BYD ישראל עשויה להתחיל לשווק את ETP3 – סוללות LFP "בלייד" ומהירות מירבית של 100 קמ"ש. מתאים בעיקר לעיר. צילום: BYD EU

מותג הרכב החשמלי BYD הצליח הרבה מעבר לציפיות עם השקה שהפכה כמעט וויראלית אשר לא רק שכבשה בזמן קצר את קבוצת הרכב החשמלי אלא את שוק הרכב כולו. דגם ה-ATTO3 קלע במדויק לטעם הישראל ושווק באבזור ותמחור מתאים (לצד מאמץ ראוי לציון של היבואנית) ועם אספקה שופעת לספק את התיאבון של מר וגברת ישראל ישראלי.

• מבחן משווה BYD ATTO3 מול GEELY GEOMETRY

דגם המסחרית החשמלית נקרא כאמור ETP3 והוא דומה מאד בממדים ובביצועים לסיטרואן ברלינגו. בסיס הגלגלים עומד על 272.5 ס"מ, האורך הכולל הוא 446 ס"מ והגובה 187.5 ס"מ – זאת לצד רוחב של 172 ס"מ המתאים בהחלט לעבודה בתווך העירוני.

BYD ישראל עשויה להתחיל לשווק את ETP3 – קפיצי עלה מאחור ונשיאת משקל עד 780 ק"ג. צילום: BYD EU

ההנעה חשמלית קדמית עם מנוע יחיד המפיק 136 כ"ס וכ-20 קג"מ. המנוע מוזן מסוללת LFP (כמובן שבתצורת BLADE הידועה ביעילות האריזה שלה) עם קיבולת של 44.9 קוט"ש. טווח הנסיעה המירבי בעיר הוא 275 ק"מ (לא ברור האם בתקן WLTP) ואפשר לטעון את הסוללה מעמדת AC בהספק של 6.6 קו"ט או DC עד 50 קוט"ש.

עוד בנתונים אפשר לציין כי ה-ETP3 מצויד בדלת הזזה בצד ימין, רצפת אלומיניום בתא המטען, נפח תא המטען הוא 3.5 מ"ר, יכולת נשיאת המטען היא עד 780 ק"ג וכי המהירות המירבית עומדת על 100 קמ"ש.

BYD ישראל עשויה להתחיל לשווק את ETP3 – דלתות הזזה כפולות ורצפת אלומיניום מקורית. צילום: BYD EU

ה-BYD ETP3 נרשמה כאמור בשתי גרסאות, שתיהן ברמת אבזור "סטנדרט" ובמחירים של 199,000 ו-214,900 שקלים (מה שעשוי ללמד על הכוונה לשווק גרסת היסעים). חשוב לציין כי למרות הרישום לא בטוח שזה יהיה המחיר שבו כלי הרכב האלה ישווקו בפועל – אם בכלל.

Check Also

יונדאי סנטה פה החדשה מתחממת על הקווים

דגם הפנאי-שטח עם 7 מקומות - יונדאי סנטה פה - מקבל הכרה בינלאומית בזכות עיצוב מצטיין ויכולת רב גונית גם מעבר לכביש. בנוסף, יונדאי מציינת 2 מיליון טוסון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 + 14 =