יום שני , 24 יוני 2024
יונדאי N Vision 74 - גורף 3 פרסי עיצוב יוקרתיים. צילום: יונדאי

אגדה בהתהוות יונדאי N Vision 74 גורפת 3 פרסי עיצוב

רוני נאק

מעטים המקרים שבהם אפשר לחזות באייקון מוטורי שנולד, צומח ונקלט בתודעה של עולם הרכב. ברוב המקרים זה תהליך שקורה בדיעבד כשרק דגמי עבר – כמו למשל לנצ'יה דלתא אינטגראלה – יוצרים אנחת תוגה ומזיזים משהו בלב השחור מפיח של עיתונאי רכב ציניים.

יונדאי N Vision 74 – גורף 3 פרסי עיצוב יוקרתיים. צילום: יונדאי

יוצאת דופן היא המעבדה הניידת של יונדאי, הידועה יותר בכינויה N Vision 74. מכונית שהיא ספק תצוגה ספק פלטפורמת ניסוי של טכנולוגיית תאי-דלק (מיני תחנות כוח היוצרות חשמל מ-מימן כדי להניע 2 מנועים חשמליים). אבל יש ב-N Vision 74 את כל האש והלהבה של מכונת דריפטים מטורפת שכל סדנת שיפורים מ-LA ועד טוקיו – דרך הסיבוב המזרחי של הגלובוס – תהיה גאה בה. בהחלט לא המתכון הצפוי והרגיל ל"מעבדה ניידת" שבינינו זה כינוי די חנוני למפלצת הנעה אחורית עם 680 כ"ס ו-91 קג"מ.

יונדאי N Vision 74 – גורף 3 פרסי עיצוב יוקרתיים. צילום: יונדאי

• יונדאי איוניק 5 – מכונית השנה העולמית

מאז הצגתו בשנת 2022, ה-N Vision 74 זוכה לשבחים כהמשך של האב הרוחני והגשמת החלום של קונספט הפוני קופה של יונדאי. רכב קונספט שהוצג לעולם בתערוכת הרכב בטורינו בשנת 1974 אבל מעולם לא הגיע ליצור. לאחרונה, N Vision 74 כבשה את הלבבות וגנבה את תשומת הלב בתערוכת הרכב Concorso d'Eleganza Villa D'Este שהתקיימה במאי באגם קומו, איטליה. באמצעות N Vision 74, יונדאי מדגישה את היכולות הטכנולוגיות, החדשנות העיצובית ורוח החדשנות המחברת את המורשת שלה עם החזון שתחבורת העתיד ברת הקיימא יכולה להיות גם כיפית ומאתגרת לנהגים שיבחרו בכך.

יונדאי N Vision 74 – גורף 3 פרסי עיצוב יוקרתיים. צילום: יונדאי

הפעם יונדאי מתחה את "שרירי" העיצוב שלה וזכתה עם N Vision 74 בשלושה פרסי עיצוב עולמיים נחשבים במיוחד: פרס IDEA Gold Award, iF Design Award ו-Red Dot Award.

בכך מצטרפת N Vision 74 ליונדאי איוניק 5 ואיוניק 6 – זוכות הפרסים, למועדון הנחשב של מכוניות המקבלות הכרה עולמית ממיטב אנשי המקצוע בתחומי הטכנולוגיה, ההנעה וגם העיצוב. אנחנו יכולים לקוות שההכרה הזו רק תעודד את יונדאי להגשים את החלום הפרטי שלנו ולהביא את ה-N Vision 74 ליצור סדרתי.

 

Check Also

BMW מבטלת עסקת ענק לרכישת סוללות

פיתוח איטי, אחוז כשלים גבוה ואי עמידה בזמנים. BMW מבטלת עסקת ענק לרכישת סוללות מאירופה ופונה לעזרה מקוריאה הדרומית. BMW - סאמסונג אינסייד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

twenty − two =