יום שני , 20 מאי 2024
עמדת טעינה אולטרא מהירה של אפקון. מעל ל-150 קו"ט של זרם DC מתוק. צילום: רוני נאק

בקרוב: 10 עמדות טעינה אולטרא מהירות בבקעה וים המלח

רוני נאק

ממשרד האנרגיה והתשתיות התקבלה ההודעה הבאה:

10 עמדות טעינה אולטרה מהירות לכלי רכב חשמליים יוקמו בכביש 90, אחרי שהמועצות האזוריות מגילות ים המלח ובקעת הירדן זכו במענקים ממשרד האנרגיה והתשתיות בגובה של כחצי מיליון ש"ח להתקנתן. העמדות צפויות לקום במתחמים מרכזיים של מסחר, תיירות ועסקים בסמוך לכביש 90

שר האנרגיה והתשתיות, אלי כהן: "אנחנו ממשיכים להוביל את המהפכה למעבר לאנרגיה מקיימת בשלטון המקומי. עבודת האשכול ממנפת את תמיכת המשרד בהקמת עמדות טעינה לכלי רכב חשמלי ובזכות כך אנחנו ממשיכים להפחית פליטות ולשפר את איכות החיים של התושבים בישראל. אנו פועלים כל העת בכדי להרחיב את פריסת עמדות הטעינה הציבוריות בכל רחבי הארץ, בכדי שבשורת כלי הרכב החשמלי תגיע לכל שכבות האוכלוסייה ולכל אזורי הארץ".

 

• חם בבקעה? אלה אתגרי הטעינה שיהיו

על מנת לקדם את ההתקנה של העמדות, אשכול יהודה ושומרון, בשיתוף משרד האנרגיה והתשתיות, הוביל הליך תחרותי להקמת העמדות ברחבי המועצות, בסיומו נבחרה חברת "אפקון" במכרז והיא תהיה זאת שתקים את עשר עמדות הטעינה עד סוף השנה. מדובר בבשורה של ממש למשתמשי הרכב החשמלי בכלל ולקידום אתרי התיירות בשטחי המועצות בפרט.

בישראל יש כיום כ-400 עמדות טעינה אולטרה מהירות (עם הספק של מעל ל-150 קילו-וואט לעמדה).

משרד האנרגיה והתשתיות פירסם לאחרונה מפת עזר ליזמים ולרשויות מקומיות, המסייעת להם לאתר את האזורים בהם קיים צורך משמעותי במיוחד להקמה של עמדות מהירות על מארג הכבישים בישראל, וזאת תוך התייחסות לביקושים באותם כבישים המבוססים על היחס בין הספק הטעינה הקיים באותם קטעי כביש לבין לנפח התנועה בכבישים אלו. במפה ניתן לראות כי יש מקטעים על כביש 90 הנדרשים לתוספת של עמדות טעינה אולטרה מהירות.

המשרד מממן את העסקתם של מנהלי אנרגיה באשכולות האזורים של הרשויות המקומיות על מנת שיקדמו מכרזים מסוג זה. מכרזים אלו מנצלים את היתרונות לגודל ואת הידע המקצועי של האשכול ובזכות כך מצליחים להשיג מחירים טובים יותר וספקים איכותיים יותר עבור התקנת עמדות הטעינה.

מנכ"לית אשכול יהודה ושומרון, קרן גפן: "אנו גאים להיות שותפים במאמץ הלאומי לעידוד המעבר לרכבים חשמליים ומברכים את ראשי הרשויות בבקעה ובמגילות על קידום נושא חשוב זה. מהלך זה יסייע למדינת ישראל לשנות את הדרך בה אנו מייצרים וצורכים אנרגיה – להפחית את השימוש בדלקים פוסיליים ולהסתמך על אנרגיה נקייה ומתקדמת יותר. המהלך יוביל להרחבת פריסת רשת הטעינה במדינת ישראל, מה שישפר את איכות חייהם של אזרחי מדינת ישראל בכלל ובפרט בבקעת הירדן ובמגילות ים המלח".

.

Check Also

טופ גיר: יונדאי איוניק 5 N היא החשמלית הספורטיבית הטובה ביותר

מגזין טופ גיר בוחר את ההוט האטצ' החשמלית הטובה ביותר: יונדאי איוניק 5 N מתבלטת בזכות שורה ארוכה של תכונות - אחת מהן היא הומור

One comment

  1. אין טעם להציב עמדות טעינה נוספות שעלות יותר מ שקל לקוווט.
    המדינה נלחמת בתחבורה החשמלית ע"י העלאת אגרת רישוי.
    אף אחד לא ישתמש בטעינה שלא במחיר עלות של חשמל ביתי, אחרת אין טעם להחזיק יותר רכב חשמלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fourteen + 15 =