יום שני , 24 יוני 2024
יונדאי איוניק 5 N נבחר לחשמלית הספורטיבית הטובה ביותר של מגזין טופ גיר. צילום: יונדאי

טופ גיר: יונדאי איוניק 5 N היא החשמלית הספורטיבית הטובה ביותר


 

מצעד הפרסים והתארים שיונדאי איוניק 5 החשמלית ממשיכה לגרוף, לא מפסיק לרגע.

הפעם זה תורה של יונדאי IONIQ 5 N שהוסיפה גביע נוסף ונחשק לארון הגביעים המצטופף שלה. הפעם בכך שנבחרה ל-EV Hot Hatch הטוב ביותר של מגזין הרכב הנחשב TOP GEAR.

יונדאי איוניק 5 N לא רק תאוצה בקו ישר פלטפורמת ביצועים שתעלה חיוך בכל נהיגה. צילום: יונדאי

 

• איזה רכב חשמלי יוסיף ק"מ לטווח בזמן הקצר ביותר?

זו אגב השנה החמישית שבה טופ גיר מנסה לסמן דגמים חשמליים יוצאי דופן. זאת, בזירה המתפתחת במהירות של רכב חשמלי. המטרה היא לזהות חדשנות המקדמת את תעשיית הרכב במספר רב של קטגוריות. פאנל השופטים של TopGear הצביע על ה-IONIQ 5 N כמנצח ברור בתור ה-EV Hot Hatch הטוב ביותר, ושיבח את מסירותה של יונדאי להחדיר ברכב את ערכי הליבה שהיסטורית עשו את הדגמים המתאימים להגדרת Hot Hatch לכה ממתגמלים לנהיגה ולאהדה רבה. בין הדגמים ההיסטוריים החשובים בקבוצה הזו אפשר למנות את פולקסווגן גולף GTI, הונדה סיוויק טייפ R, פיג'ו 205 GTI ועוד רבות וטובות.

ג'ק ריקס, העורך ראשי של מגזין TopGear, אמר: "בעולם שבו הוט האטצ' חשמליות הן דבר נדיר, יונדאי מובילה את התעשייה כבר בניסיון הראשון שלה. ה-IONIQ 5 N, מלא בחדשנות, עתיר יכולת על המסלול או בכביש מפותל, אבל הכי מלא בחוש הומור שחסר לכל כך הרבה רכבים חשמליים".

יונדאי איוניק 5 N שורה ארוכה של טכנולוגיות ייחודיות נותנות לגרסת N תכונות נהיגה יוצאות דופן. צילום: יונדאי

 

יונדאי איוניק 5 N נשען על הפלטפורמה החשמלית המודולרית המצוינת (E-GMP) של יונדאי איוניק 5 ואיוניק 6 – מכוניות השנה העולמיות לשנים 2022 וגם 2023.  הטכנולוגיות הייחודיות והמומחיות של חטיבת ה-N הספורטיבית של יונדאי, התמקדו על מנת להרים את ההנעה מהנהיגה לרמות חדשות – הרבה מעבר לתאוצה בקו ישר.

יחידת ההנעה המחוזקת של יונדאי איוניק 5 N מפיקה עד 650 כ"ס מצמד מנועים שיכולים להגיע עד 21,000 סל"ד. בנוסף, מצויד הרכב בשורה ארוכה של מערכות ניהול המאפשרות נהיגת מסלול נמרצת, בלמים מחוזקים, מתלים מותאמים וחבילות אבזור ייחודיות לדגם ה-N.

יונדאי איוניק 5 N עושה את דרכו לישראל ממש בימים האלה. המחיר הצפוי עוד עשוי להפתיע.

 

Check Also

BMW מבטלת עסקת ענק לרכישת סוללות

פיתוח איטי, אחוז כשלים גבוה ואי עמידה בזמנים. BMW מבטלת עסקת ענק לרכישת סוללות מאירופה ופונה לעזרה מקוריאה הדרומית. BMW - סאמסונג אינסייד

One comment

  1. חשמלית וספורטיבית….הצחקתם אותי, מי בכלל מרגיש שהוא נוהג ברכב אמיתי כשהוא יושב בקופסא שנעה על חשמל.
    בנאדם שאוהב באמת נהיגה צריך רכב עם בעירה פנימית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × 4 =